Zamknij

Medale rozdane. Wewnętrzny Turniej Tańca Nowoczesnego INDIGO DANCE ART.

12:26, 02.07.2018 Aktualizacja: 12:37, 02.07.2018
Skomentuj

25 czerwca odbył się po raz trzeci Wewnętrzny Turniej Tańca Nowoczesnego INDIGO DANCE ART. W tym roku w zmaganiach w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach wzięło udział blisko 30 osób.
W turnieju wzięli udział chętni członkowie 3 grup INDIGO DANCE ART Mordy, które działają w M-GOK-u. Każdy z młodych tancerzy zaprezentował układ solowy w autorskiej choreografii.

– Zależy nam, aby młodzi tancerze uczyli się zdrowej rywalizacji między sobą i mogli prezentować innym swoją kreatywność. Ten turniej daje im taką możliwość – informuje Kaja Łuczak , instruktorka i choreografka grup, pomysłodawczyni turnieju.

Wszystkie występy oceniała komisja, w której zasiedli:

  • Kaja Łuczak (przewodnicząca jury),
  • Paulina Żurawska– tancerka, mistrzyni Polski w kat. solo,
  • Gabriela Romaniak– tancerka, mistrzyni Polski w kat. duety DISCO DANCE,
  • Łukasz A. Wawryniuk– dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach.

W kategorii SOLO DO LAT 7 wygrały:

  • Hanna Pawluk (złoty medal),
  • Malwina Pawłowska, Klara Stefańska (ex aequo srebrne medale)
  • Krystian Szakoła, Aleksandra Nowosielska i Aleksandra Kołtuniak (ex aequo brązowe medale).

W kategorii SOLO 8-11 LAT jury postanowiło przyznać:

  • I miejsce ex aequo Annie Pawłowskiej i Antoninie Surudo,
  • II– ex aequo Ewelinie Pawłowskiej oraz Gabrieli Stokowskiej
  • III – także ex aequo– Mai Moskwiak, Milenie Gawinkowskiej i Gabrieli Ciborowskiej.

Wyróżnienia w tej grupie przypadły:

  • Mai Skolimowskiej
  • Natalii Wysockiej

W III kategorii (SOLO 12-15 LAT) najlepsze układy zaprezentowały:

  • Karolina Kamer, Weronika Radzikowska (ex aequo złote medale),
  • Zuzanna Miłkowska i Weronika Bolesta (ex aequo srebrne medale)
  • Sylwia Wyrzykowska, Zuzanna Głuchowska oraz Emilia Szakoła (ex aequo brązowe medale).

Wyróżniono także występ Sandry Kokieć.
Jurorzy w swych ocenach brali pod uwagę koncept, technikę, wykonanie, strój sceniczny oraz ogólny wyraz artystyczny. Zwycięzcy otrzymali medale i dyplomy.

- Zdobywcy pierwszych miejsc wezmą udział w finale turnieju, który odbędzie się w Mordach 7 lipca. Wtedy będą rywalizować miedzy sobą tancerze z grup Indigo Dance Art z Kotunia, Mordów i Mrozów. – informuje Łukasz A. Wawryniuk, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach.
 

(N.S/M-GOK Mordy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu zyciesiedleckie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%