Podzielili się święconką, kartkami i punktami (fotogaleria)

18:55, 30.03.2024 KU Aktualizacja: 18:56, 30.03.2024

W meczu 18 kolejki siedleckiej ligi okręgowej zespół ŁDK Łosice zremisował z Podlasiem II Sokołów Podlaski 1:1

W Wielką Sobotę w ramach ligi okręgowej w Łosicach gospodarze podejmowali beniaminka z Sokołowa Podlaskiego. W sierpniowym meczu tych drużyn wygrała 2:0 ekipa z Łosic.

Na samym początku meczu Bartłomiej Olędzki doszedł do dwóch bardzo dobrych sytuacji, ale nie zamienił ich na bramkę. Soczystą bombę z dystansu zaproponował Łukasz Naumiuk. Bramkę dla gospodarzy padła w 27 minucie. Kacper Wyrzykowski zdecydował się na rajd do środka, do lekko podbitej przez obrońcę piłki doszedł Paweł Sawtyruk. Uderzona z woleja piłka poszybowała pod poprzeczkę bramki Mateusza Suchożebrskiego.

Przyjezdni doszli do głosu na dobre po przerwie. Paweł Piotrowski zwodem minął obrońcę, ale strzelił w boczną siatkę. Doskonałą okazję na zamknięcie meczu miał Sawtyruk, ale nie wykorzystał okazji oko w okiem z bramkarzem. W 77 minucie zawodnicy Podlasia II po tym jak Krysiński upadł w polu karnym po interwencji Aliaksandra Sukhanau, domagali się karnego - ale otrzymali w zamian jedynie po żółtej kartce.

Z każdą minutą łosiczanie bronili się coraz bardziej rozpaczliwie pod naporem zdeterminowanej drużyny Podlasia II i ostatecznie nie zdołali dowieźć zwycięstwa. W 90 minucie Jakub Głuchowski i Bartłomiej Radziwonka przeszkodzili sobie wzajemnie w interwencji, a z prezentu skorzystał Piotr Krysiński który wpadkował piłkę do bramki. Gospodarze zakończyli mecz w osłabieniu, bo w doliczonym czasie gry drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Kamil Kasjaniuk.

W następnej kolejce ŁDK wybierze się na ligowy mecz do Małkini by zagrać z tamtejszym MKS niedziela 7 kwietnia o 16. Podlasie II podejmie u siebie w sobotę 6 kwietnia o 16:30 Pogoń II Siedlce.

30 marca 2024, Łosice,

LO: ŁDK Łosice - Podlasie II Sokołów Podlaski 1:1 (1:0)

Bramki: Paweł Sawtyruk 27, Piotr Krysiński 90

ŁDK: 1. Bartłomiej Radziwonka - 10. Jakub Podlipniak, 3. Przemysław Radziwonka, 5. Aliaksandr Sukhanau, 13. Głuchowski Jakub - 11. Kacper Wyrzykowski (73, 17. Kamil Kasjaniuk), 24. Dawid Ułasiuk, 8. Paweł Sawtyruk (86, 20. Paweł Niciporuk), 35. Łukasz Naumiuk (79, 9. Maciej Szpura), 18. Cezary Chraszcz - 15. Bartłomiej Olędzki (46, 37. Dominik Jaszczuk)

Podlasie II: 1. Mateusz Suchożebrski - 18. Łukasz Buczyński (72, 21. Arkadiusz Paćko), 16. Kamil Horowicz, 3. Jakub Woźniak, 13. Adam Zając (90, 2. Chadaj Mateusz) - 14. Jakub Matwiejczuk (46, 9. Aleksander Jezierski), 15. Robert Kur (70, 10. Bartosz Kostrzewa), 17. Paweł Piotrowski, 8. Hubert Lemieszek, 7. Dawid Kobus (56, 11. Szymon Chadaj) - 20. Piotr Krysiński

Żółte kartki: Aliaksandr Sukhanau 49, Kamil Kasjaniuk 89, Paweł Niciporuk 90 - Hubert Lemieszek 30, Jakub Woźniak 77, Adam Zając 77, Jakub Piotrowski 78, Piotr Krysiński 84

Czerwona kartka: Kamil Kasjaniuk 90 (za drugą żółtą)

Sędzia: Piotr Pniewski

Wyniki 18 kolejki LO: Jastrząb Żeliszew - Orzeł Unin 3:2, Promnik Gończyce - Czarni Węgrów 1:1, Pogoń II Siedlce - Kolektyw Oleśnica 6:0, ŁDK Łosice - Podlasie II Sokołów Podlaski 1:1, ULKS Gołąbek - MKS Małkinia (Małkinia Górna) 4:1, Zryw Sobolew - Jabłonianka Jabłonna Lacka 1:2, Wektra Zbuczyn - Sęp Żelechów 6:1, Fenix Siennica - Hutnik Huta Czechy 1:0