W Oleśnicy bez niespodzianki. Kolektyw nie sprostał ŁDK (fotogaleria)

21:23, 24.03.2024 KU Aktualizacja: 17:15, 25.03.2024

W meczu 17 kolejki siedleckiej ligi okręgowej Kolektyw Oleśnica przegrał z ŁDK Łosice 0:4.

Po dobrym otwarciu wiosny u siebie i zwycięstwie tydzień wcześniej 4:0 z Czarnymi Węgrów, drużyna Jacka Izdebskiego wybrała się by podjąć w Oleśnicy tamtejszy Kolektyw. Drużyna Kamila Stanisławowskiego jest aktualnie najsłabszą drużyną okręgówki. Zespół Kolektywu nie może zdobyć jakichkolwiek punktów aż od 9 września.

Faworyt z Łosic sforsował defensywę Kolektywu po raz pierwszy po pół godzinie gry. Po zagraniu z rzutu wolnego, w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Przemysław Radziwonka, który z najbliższej odległości wepchnął piłkę do siatki bramki Wojciecha Jajszczaka. Dla gospodarzy najlepszą okazję miał Michał Lewandowski, ale piłka po jego strzale odbiła się od słupka.

Kolektyw mógł strzelić bramkę kontaktową już chwilę po przerwie. Faulowany w polu karnym był Dominik Szostek, ale Kamil Stanisławowski nie potrafił zamienić rzutu karnego na bramkę. Jego intencję wyczuł łosicki golkiper Bartłomiej Radziwonka. Przyjezdni postanowili wziąć się do pracy by wypracować bezpieczniejszą przewagę. W 68 minucie mocno z rzutu wolnego uderzył Łukasz Naumiuk. Piłka po drodze do bramki zaliczyła ocierkę o jednego z zawodników Kolektywu i wpadła do bramki Wojciecha Jajszczaka. Trzy minuty później Cezary Chraszcz z sukcesem zamknął na długim słupku dogranie Kamila Kasjaniuka i było już 0:3. W 79 minucie Kasjaniuk podzielił się piłką w polu karnym z Bartłomiejem Olędzkim, a ten strzelił czwartą bramkę dla Łosic.

W następnej kolejce Kolektyw zmierzy się na wyjeździe z Pogonią II Siedlce (środa 27 marca 19:30). Łosiczanie w Wielką Sobotę o godzinie 11:00 podejmą na własnym obiekcie Podlasie II Sokołów Podlaski.

24.03.24, Oleśnica

LO: Kolektyw Oleśnica - ŁDK Łosice 0:4 (0:1)

Bramki: Przemysław Radziwonka 29, Łukasz Naumiuk 68, Cezary Chraszcz 71, Bartłomiej Olędzki 79

W 48 minucie Kamil Stanisławowski nie strzelił rzutu karnego (Bartłomiej Radziwonka obronił)

Kolektyw: 1. Wojciech Jajszczak - 2. Kacper Adamiak, 5. Kamil Komar (74, 19. KUba Karpiński), 6. Dominik Szostek, 10. Kamil Stanisławowski, 20. Piotr Adamiak, 22. Paweł Rogala, 23. Jakub Mielcarz (Bartłomiej Żydak), 18. Michał Lewandowski (46, 9. Mariusz Rogala), 15. Mariusz Rogala, 16. Bartłomiej Rosa

ŁDK: 1. Bartłomiej Radziwonka - 2. Michał Niciporuk, 5. Sukhanau Aliaksandr (40, 8. Paweł Sawtyruk), 3. Bartłomiej Radziwonka, 13. Jakub Głuchowski - 11. Kacper Wyrzykowski (76, 22. Damian Podstawka), 24. Dawid Ułasiuk, 35. Łukasz Naumiuk, 37. Dominik Jaszczuk (60, 18. Cezary Chraszcz), 17. Kamil Kasjaniuk (81, 30. Michał Pykacz) - 15. Bartłomiej Olędzki (84, 77. Cezary Pykacz)

Żółte kartki: Mariusz Rogala 67

Sędzia: Mateusz Jackiewicz

Pozostałe wyniki 17 kolejki LO: Hutnik Huta Czechy - Jastrząb Żeliszew 3:0, Sęp Żelechów - Fenix Siennica 1:3, Jabłonianka Jabłonna Lacka - Wektra Zbuczyn 2:4, MKS Małkinia (Małkinia Górna) - Zryw Sobolew 0:0, Podlasie II Sokołów Podlaski - ULKS Gołąbek 2:5, Kolektyw Oleśnica - ŁDK Łosice 0:4, Czarni Węgrów - Pogoń II Siedlce 2:3, Orzeł Unin - Promnik Gończyce 2:2