Koncertowa druga połowa wystarczyła. Łosice pokonały Czarnych (fotogaleria)

21:05, 17.03.2024 KU Aktualizacja: 20:06, 18.03.2024

W meczu 16 kolejki siedleckiej ligi okręgowej zespół ŁDK Łosice pokonał Czarnych Węgrów 4:0.

Pierwsza w roku 2024 kolejka rundy rewanżowej ligi okręgowej skojarzyła broniących się przed spadkiem Czarnych Węgrów oraz ŁDK Łosice - szóstej drużyny po zmaganiach jesiennych. Czarni ligowe zmagania zaczęli już w zeszłym tygodniu, kiedy to odrabiali zaległości z jesieni, i przegrali w Siedlcach z ULKS Gołąbek 0:4. W sierpniowym starciu Czarni - ŁDK w Węgrowie padł remis 2:2.

Piłkarze z grodu nad Toczną od początku meczu byli stroną aktywniejszą i grającą ciekawszą dla oka piłkę. Do pełni szczęścia gospodarzom brakowało jedynie trafienia. W 6 minucie Kamil Kasjaniuk bezpośrednio z rożnego trafił w słupek. W 34 minucie Jakub Kupiec instynktownie obronił zmierzający do bramki strzał Łukasza Naumiuka. Czarni szukali długimi piłkami Kamila Panufnika, ale niewiele byli w stanie tego dnia w ten sposób ugrać.

Po przerwie gospodarze wrzucili drugi bieg, kompletnie nie zważając na pogarszającą się pogodę. W 56 minucie Łukasz Naumiuk dograł do Dominika Jaszczuka a ten przymierzył w dolny róg bramki. Dziesięć minut później podwyższył Kamil Kasjaniuk, który trafił z bliska wykorzystując dogranie Jakuba Głuchowskiego. Ozdobą spotkania był gol z 79 minuty. Wypuszczony podaniem przez Pawła Sawtyruka Bartłomiej Olędzki - pokonał bramkarza Czarnych strzelając podcinką w pełnym biegu. W doliczonym czasie gry wynik zamknął Mateusz Chmielnicki, który dostał jak na tacy piłkę zagraną od Olędzkiego.

W następnej kolejce okręgówki łosiczanie wybiorą się do Oleśnicy by zagrać w palmową niedzielę 24 marca o 15:30 z Kolektywem. Tego samego dnia, o tej samej godzinie Czarni Węgrów przyjmą u siebie lidera rozgrywek Pogoń II Siedlce

17.03.24, 15:00, Łosice

ŁDK Łosice - Czarni Węgrów 4:0 (0:0)

Bramki: Dominik Jaszczuk 56, Kamil Kasjaniuk 66, Bartłomiej Olędzki 79, Mateusz Chmielnicki 90+

ŁDK: 1. Bartłomiej Radziwonka - 2. Michał Niciporuk (80, 14. Filip Izdebski), 3. Przemysław Radziwonka (c), 8. Paweł Sawtyruk, 13. Jakub Głuchowski - 11. Kacper Wyrzykowski (75, 20. Paweł Niciporuk), 19. Mateusz Chmielnicki, 35. Łukasz Naumiuk (73, 5. Aliaksandr Sukhanau), 37. Dominik Jaszczuk (67, 10. Jakub Podlipniak), 17. Kamil Kasjaniuk - 9. Maciej Szpura (70, 15. Bartłomiej Olędzki)

Czarni: 1. Jakub Kupiec - 6. Kamil Panufnik, 7. Bartosz Kocon (65, 21. Michał Rybak), 8. Łukasz Supleński, 10. Jakub Skórka, 15. Bartosz Kruszewski, 17. Mateusz Gromysz, 18. Przemysław Ryczkowski, 19. Radosław Replin (c), 25. Michał Sakowski, 27. Kacper Kąkol

Żółte kartki: Dominik Jaszczuk 45, Jakub Głuchowski 62 - Jakub Skórka 67, Przemysław Ryczkowski 82

Pozostałe wyniki 15 kolejki LO: Jastrząb Żeliszew - Promnik Gończyce 0:0, Pogoń II Siedlce - Orzeł Unin 3:1, ŁDK Łosice - Czarni Węgrów 4:0, ULKS Gołąbek - Kolektyw Oleśnica 4:1, Zryw Sobolew - Podlasie II Sokołów Podlaski 3:2, Wektra Zbuczyn - MKS Małkinia (Małkinia Górna) 3:0, Fenix Siennica - Jabłonianka Jabłonna Lacka 3:2, Hutnik Huta Czechy - Sęp Żelechów 1:3