Zwycięstwo Nike. Lider pokonany w Węgrowie

20:05, 29.11.2023 KU Aktualizacja: 20:06, 29.11.2023

W meczu 9 kolejki 1 ligi siatkówki kobiet Nike Węgrów pokonał Sokoła Mogilno 3:2.

W sobotę 25 listopada przyjechał do Węgrowa lider tabeli Sokół & Hagric Mogilno, mający do tego spotkania bilans 7 zwycięstw i tylko 1 przegranej.

Przyjezdne bardzo dobrze zaczęły spotkanie, wypracowując sobie w pierwszym secie kilkopunktową przewagę na początku partii i pewnie utrzymując ją do samego końca. W drugiej partii do stanu 16:16 wygrywały siatkarki Nike. Set do samego końca był wyrównany, lecz w decydującym momencie zawodniczka Sokoła źle przyjęła serwis, co dało drogę do decydującego punktu dla Nike. Siatkarki Roberta Kupisza złapały wiatr w żagle i w trzecim secie bez problemu rozprawiły się z Sokołem. Drużyna z Mogilna nie zamierzała ustąpić. Czwarty set przyniósł bardzo dużo emocji, i kilkukrotne zmiany prowadzenia, ale tym razem w samej końcówce partii kluczowy był szczelny blok zawodniczki Sokoła.

Najciekawszy był tego dnia ostatni set. Przy stanie 8:13 dla Sokoła, tylko najwięksi fani Nike byli w stanie uwierzyć w to, że uda się tego dnia wygrać. przy stanie 11:14 kapitalnych kilka akcji i serwis Natalii Godlewskiej pozwoliły obronić trzy piłki meczowe. Na prowadzenie siatkarkom Nike udało się wyjść przy stanie 18:17. W ostatniej akcji meczu dzięki ofiarnej obronie i błędzie atakującej Sokoła, gospodynie mogły się cieszyć z upragnionego zwycięstwa. MVP spotkania została atakująca Nike Natalia Godlewska.

Następny mecz Nike zagra na wyjeździe w sobotę 2 grudnia w Krośnie z tamtejszymi Karpatami.

Nike Węgrów - Sokół Mogilno 3:2 (19:25, 25:23, 25:13, 23:25, 19:17)

Pozostałe wyniki 9 kolejki 1 ligi siatkówki kobiet: Solna Wieliczka - LOS Nowy Dwór Maz. 0:3 (13:25, 21:25, 21:25), Płomień Sosnowiec - BAS Białystok 1:3 (25:23, 19:25, 18:25, 20:25), Karpaty Krosno - Legionovia Legionowo 0:3 (24:26, 16:25, 16:25), SMS Szczyrk - Energetyk Poznań 3:0 (25:20, 25:23, 25:14), MKS Imielin - KS Piła 3:1 (20:25, 25:20, 26:24, 25:23), San-Pajda Jarosław - Wieżyca 2011 Stężyca 3:0 (25:20, 25:20, 26:24)

Mecze 10 kolejki: Sokół Mogilno - SMS Szczyrk, LOS Nowy Dwór Maz. - Wieżyca 2011 Stężyca, Karpaty Krosno - Nike Węgrów, Płomień Sosnowiec - Legionovia Legionowo, Solna Wieliczka - BAS Białystok, Energetyk Poznań - MKS Imielin, KS Piła - San-Pajda Jarosław