Okręgówkowe ostatki w Siedlcach na remis (fotogaleria)

18:08, 26.11.2023 KU Aktualizacja: 18:11, 26.11.2023

W zaległym meczu 15 kolejki ligi okręgowej zespół ŁDK Łosice zremisował z Orłem Unin 1:1.

Przed tygodniem śnieżyca pokrzyżowała plany w regionalnych ligach piłki nożnej, więc nie udało się z z sukcesem zakończyć jesieni w lidze okręgowej. Kilka spotkań rozegrano, natomiast kilka zostało przełożonych na kolejny tydzień. Drużyna z Łosic postanowiła zorganizować swój mecz zastępczo na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Siedlcach.

Pierwsza połowa należała w większości do zespołu Orła Unin, którego piłkarze byli bardziej aktywni i z większą łatwością stwarzali sobie sytuację bramkowe. Jedną z takich akcji wykorzystał Piotr Poszytek, który w 12 minucie zabrał się z piłką i pokonał Bartłomieja Radziwonkę. Ciekawie było w okolicy 40 minuty, kiedy dla ŁDK w dobrej sytuacji przestrzelił Dominik Jaszczuk, natomiast po stronie Orła podwyższyć mógł Mariusz Dróżdż i Hassan Yassin.

Po przerwie obudzili się zawodnicy z Łosic. Najwięcej problemów obronie Orła Unin sprawiał Łukasz Naumiuk. Zawodnik rodem ze Starej Kornicy w 68 minucie po krótkim dograniu Dawida Ułasiuka przymierzył zza pola karnego na tyle mocno, że piłka pod ręce Jakuba Kielaka znalazła drogę do siatki Orła. Naumiuk był bardzo bliski drugiej bramki w 84 minucie, kiedy to po dograniu ze skrzydła Kacpra Wyrzykowskiego na długi słupek, wspomniany pomocnik ŁDK uderzył z powietrza i trafił w obramowanie bramki Unina.

Drużyny siedleckiej ligi okręgowej udają się na zasłużony odpoczynek. Runda wiosenna rozpocznie się w weekend 16-17 marca 2024 roku.

26.11.23, 12:15 Siedlce

ŁDK Łosice - Orzeł Unin 1:1 (0:1)

Bramki: Łukasz Naumiuk 68 - Piotr Poszytek 12

ŁDK: Bartłomiej Radziwonka - Michał Niciporuk (91, Filip Izdebski), Aliaksandr Sukhanau, Przemysław Radziwonka, Jakub Głuchowski - Kacper Wyrzykowski, Dawid Ułasiuk, Dominik Jaszczuk (79, Mateusz Chmielnicki), Łukasz Naumiuk, Cezary Chraszcz (62, Paweł Niciporuk) - Bartłomiej Olędzki (46, Maciej Szpura)

Unin: Jakub Kielak - Mariusz Dróżdż, Hassan Yassin, Jakub Kowalski, Filip Mikulski, Bartosz Modras, Bartosz Przebinda, Sebastian Nowak, Piotr Poszytek, Kamil Kasprzak, Artur Meloyan, rezerwowi: Dawid Górski, Konrad Leśniewski, Kamil Niedźwiedzki, Michał Rękawek, Adrian Łukasik, Łukasz Zając, Hubert Osiak, Piotr Wielgosz

Żółte kartki: Dawid Ułasiuk - Bartosz Modras

Sędzia: Marcin Protasewicz

Inne wyniki 15 kolejki LO: Sęp Żelechów - Jastrząb Żeliszew 8:1, Hutnik Huta Czechy - Jabłonianka Jabłonna Lacka (9-10 marca), Fenix Siennica - MKS Małkinia (Małkinia Górna) 4:3, Wektra Zbuczyn - Podlasie II Sokołów Podlaski 4:3, Zryw Sobolew - Kolektyw Oleśnica 6:0, ULKS Gołąbek - Czarni Węgrów (9-10 marca), Pogoń II Siedlce - Promnik Gończyce 8:0.