Nike bez szans w Poznaniu

15:31, 22.11.2023 KU Aktualizacja: 15:32, 22.11.2023

W meczu 8 kolejki 1 ligi siatkówki kobiet, Energetyk Enea Poznań pokonał Nike Węgrów 3:0.

Siatkarki Roberta Kupisza wybrały się do Poznania z myślą ugrania jakiegokolwiek punktu na trudnym terenie w dalekiej delegacji. Notująca przeciętny sezon drużyna Energetyka (przed meczem z Nike bilans 3:3) poradziła sobie w meczu z węgrowiankami bezproblemowo.

Gospodynie potrzebowały półtorej godziny by zgarnąć z parkietu pełną pulę punktów. W pierwszym secie Nike powalczył do stanu 11:12. Od tego momentu Energetyk zbudował na tyle dużą przewagę, że pozwoliło to spokojnie ugrać seta. W drugiej partii gospodynie budowały swoją przewagę od początku i zwycięstwo Energetyka w tej części gry również nie podlegało dyskusji. W trzeciej partii siatkarki z Węgrowa najbardziej postawiły się przeciwniczkom, doprowadzając w pewnym momencie do wyniku 19:19, jednak końcówka seta należała już do poznanianek.

Kolejny mecz Nike rozegra u siebie w sobotę 25 listopada o 17. Przeciwnikiem będzie tego dnia Sokół Mogilno.

Energetyk Poznań - Nike Węgrów 3:0 (25:16, 25:16, 25:21)

Nike: 1.Karolina Hochołowska, 2.Weronika Dutkiewicz , 5.Jagoda Michałek (k), 6. Dominika Surlit, 7.Paulina Wiśniewska, 8. Kateryna Pylypenko, 9.Monika Głodzińska, 12. Martyna Piszcz, 13. Julia Okulus, 14. Natalia Godlewska, 17. Joanna Waszyńska, 18.Oliwia Jankowska, 21. Maja Orzyłowska

Pozostałe wyniki meczów 8 kolejki: LOS Nowy Dwór Maz. - San-Pajda Jarosław 1:3 (25:20, 29:31, 25:27, 24:26), Sokół Mogilno - Legionovia Legionowo 3:0 (25:20, 25:15, 25:16)