Podział punktów w bitwie o brąz. Kontrowersyjna bramka Fenixa (fotogaleria)

12:44, 04.06.2023 KU Aktualizacja: 14:45, 04.06.2023

W meczu 28 kolejki Komnet Media ligi okręgowej ŁDK Łosice zremisował w Krzymoszach z Fenixem Siennica 1:1.

Sobotnie spotkanie w Krzymoszach zapowiadało się jako jeden z najlepszych meczów 28 kolejki siedleckiej okręgówki. Na trzy kolejki przed końcem, zespoły ŁDK i Fenixa co prawda nie mają już szans na awans, ale wciąż są zaangażowane w walkę o trzecie miejsce na koniec rozgrywek, a w okolicznościach porażki Orła Unin w Mrozach, w zasięgu tych drużyn pojawiła się matematyczna szansa nawet na drugie miejsce.

Mecz nie był widowiskowy, ale od początku charakteryzował się, jak na tę klasę rozgrywkową, dobrym poziomem i intensywnością. Obie drużyny starały się mądrze rozgrywać swoje posiadania, maksymalnie koncentrując się w obronie. Odważniejsza i bardziej kreatywna w ofensywnych poczynaniach w pierwszej połowie była drużyna ŁDK. W 16 minucie z rzutu rożnego dośrodkował Cezary Chraszcz, a głową piłkę w bramce Fenixa zmieścił Przemysław Radziwonka, tego dnia kapitan gospodarzy.

Gospodarze dążyli do strzelenia drugiego gola. Bardzo bliski trafienia był w 33 minucie Łukasz Naumiuk, ale piłka po jego strzale z półdystansu trafiła w słupek bramki Mateusza Nowakowskiego. Pod koniec pierwszej połowy obudził się Fenix. W 37 minucie setkę miał Krystian Flis, który nie przyłożył się należycie zamykając na długim słupku dośrodkowanie z rzutu rożnego Dawida Mataka.

Do najbardziej kontrowersyjnej sytuacji tego dnia doszło w doliczonym czasie pierwszej połowy. Z rzutu wolnego, sprytnie omijając mur, strzelił Dawid Matak. Piłkę zmierzającą tuż przy słupku w światło bramki odbił w pole gry bramkarz ŁDK Bartłomiej Radziwonka. Chwilę po tej interwencji sędzia Daniel Miler, ku zdziwieniu gospodarzy i ku pozytywnemu zaskoczeniu gości - wskazał na środek boiska, uznając że piłka przekroczyła całym obwodem linię bramkową.

Rozwścieczeni zawodnicy ŁDK mieli okazję tuż po przerwie ponownie wyjść na prowadzenie. W 48 minucie znakomitą sytuację miał Paweł Niciporuk, ale jego strzał instynktownie obronił nogą Nowakowski. Przez większą część drugiej połowy obraz meczu dominowała skuteczna gra w obronie, w związku z tym żadna ze stron nie była w stanie stworzyć klarownej sytuacji z gry. Szanse pojawiały się po stałych fragmentach. W 78 minucie minimalnie niecelnie strzelał głową po rożnym stoper ŁDK Aliaksandr Sukhanau, natomiast w 81 minucie po wolnym Mataka niecelnie piłkę zbił Flis. Ostatecznie zakończyło się podziałem punktów.

W następnym meczu Fenix zmierzy się 10 czerwca u siebie z MKS Małkinia. Łosiczanom pozostały w tym sezonie jeszcze dwa mecze do rozegrania. W Boże Ciało 8 czerwca ŁDK Łosice podejmie jako gospodarz w zaległym meczu 24 kolejki walczącą o utrzymanie Kosovię Kosów Lacki. Miejsce spotkania jeszcze nie jest znane, w poniedziałek 5 czerwca podjęta zostanie w tej sprawie decyzja.