Cenny remis siedleckich rezerw z liderem

21:27, 30.05.2023 KU Aktualizacja: 21:27, 30.05.2023

W meczu Decathlon V ligi Pogoń II Siedlce zremisowała 1:1 z Józefovią Józefów. Mecz odbył się w minioną sobotę, 29 maja na boisku bocznym kompleksu ROSSRiT w Siedlcach.

Od początku spotkania to goście mieli przewagę, ale to gospodarze zdobyli pierwszą bramkę. W 13 minucie sędzia podyktował rzut karny za faul Jakuba Kowyni na Danielu Trzepałce. Tobiasz Filochowski wykorzystał karnego i dał prowadzenie Józefovii. Pogoń II próbowała wyrównać, ale przez większą część pierwszej połowy była nieskuteczna. Dopiero w 69 minucie, po rzucie wolnym, Kamila Włodyki, piłka znalazła się w siatce bramki gości. Ostatecznie mecz zakończył się remisem - 1:1. Pomimo tego, że to Józefovia wyżej plasuje się w tabeli, to w sobotnim meczu to Pogoń II była aktywniejsza, zwłaszcza w drugiej połowie. Mecz był wyrównany i obie drużyny miały swoje okazje do zdobycia bramki. Ostatecznie wynik 1:1 nie oddaje jednak w pełni obrazu meczu. Dla siedleckich rezerwistów, punkt z aktualnym liderem jest niezwykle ważny w kontekście walki o utrzymanie. Kolejne spotkanie Pogoń II rozegra w sobotę 3 czerwca o 14:00 z Energią w Kozienicach.

Decathlon V liga, 27 kolejka, Pogoń II Siedlce – Józefovia Józefów 1:1 (0:1), Bramki: Kamil Włodyka 69 – Tobiasz Filochowski 6 (k), Pogoń II: 97. Jakub Kowynia – 5. Adrian Wrzosek (46, 16. Tomasz Wiewiórka), 3. Adam Lewkowski, 4. Przemysław Misiak, 17. Wiktor Koczkodaj – 21. Patryk Rojek (75, 20. Dawid Dobrzański), 25. Jakub Pek, 14. Kamil Włodyka, 15. Jakub Sinior, 18. Kacper Stankiewicz (67, 13. Wojciech Kisieliński) – 11. Dawid Jastrzębski

Wszystkie wyniki Decathlon V liga grupa II, 27-28 maja: Podlasie Sokołów Podlaski - Mazovia II Mińsk Mazowiecki 4:4, Naprzód Skórzec - LKS Promna 0:5, KS Teresin - Jabłonianka Jabłonna Lacka 2:1, Pogoń II Siedlce - Józefovia Józefów 1:1, Tygrys Huta Mińska - Energia Kozienice 1:1, Płomień Dębe Wielkie - Drogowiec Jedlińsk 0:5, Żyrardowianka Żyrardów - Milan Milanówek 7.06 (w pierwotnym terminie odwołany, pauza: LKS Chlebnia)

Info: MKP Pogoń Siedlce