Udany debiut trenera Soroki

12:40, 29.05.2023 red. Aktualizacja: 13:02, 29.05.2023

Pogoń Siedlce pod wodzą nowego trenera Macieja Soroki wygrała w Tarnobrzegu z Siarką 2:1.W pierwszych minutach aktywniejsza była Siarka. Najpierw czujność Macieja Kikolskiego sprawdził dwukrotnie Paweł Mróz. Następnie swoje okazje dla miejscowych miał Piotr Cichocki, jednak również nie udało mu się pokonać siedleckiego golkipera.

Szala się przechyliła

Z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić Pogoniści. Niecelny strzał na bramkę Wojciecha Muzyka oddał najpierw Damian Szuprytowski, a Damiana Nowaka przed strzałem powstrzymał defensor Siarki.W 36. minucie biało-niebiescy objęli prowadzenie, a piłkę do siatki skierował Cezary Demianiuk wykorzystując centrę Cezarego Bujalskiego. Przed przerwą miejscowi zdołali wyrównać. Cichocki dośrodkował z rzutu rożnego, a Igor Woś pokonał siedleckiego bramkarza. Woś mógł przed przerwą dać swojej drużynie prowadzenie, ale dobrze spisał się Kikolski.

Mało okazji

Druga odsłona nie obfitowała już w tak wiele okazji bramkowych. Niepewną interwencję Muzyka mógł wykorzystać Nowak, ale nie trafił w światło bramki. Kolejną szansę miał Bujalski. W 74. minucie Nowak ponownie dał prowadzenie biało-niebieskim. Piłkę w pole karne skierował Jakub Sinior a Nowak przelobował Muzyka, pakując futbolówkę do siatki. Kolejne spotkanie Pogoń rozegra w sobotę, 27 maja, o godz. 17 w Siedlcach z Radunią Stężyca.

eWinner II liga32 kolejka Siarka Tarnobrzeg – Pogoń Siedlce 1:2 (1:1)

Bramki: Igor Woś 42 – Cezary Demianiuk 36, Damian Nowak 74

Siarka: 33. Wojciech Muzyk – 47. Igor Woś (77, 11. Marcin Stefanik), 37. Michał Bierzało, 99. Karol  Noiszewski, 30. Filip Jania – 18. Piotr Cichocki (80, 22. Filip Krempa), 25. Szymon Kaliniec, 6. Marcel Tyl (46, 16. Wojciech Bieniarz), 10. Lukáš Hrnčiar (77, 8. Iván Agudo), 2. Paweł Mróz (69, 7. Ołeksandr Jacenko) – 13. Krzysztof ZawiślakPogoń: 1. Maciej Kikolski – 24. Przemysław Misiak, 2. Tomasz Lewandowski, 26. Michał Rutkowski, 23. Nikodem Fiedosewicz – 20. Cezary Bujalski (90, 11. Tomasz Mamis), 99. Bartosz Wicenciak (69, 16. Jakub Sinior), 19. Maciej Wichtowski, 7. Damian Szuprytowski, 56. Cezary Demianiuk – 9. Damian Nowak (80, 21. Mateusz Majewski)Żółte kartki: Wojciech Bieniarz 57, Filip Jania 60, Krzysztof Zawiślak 68 – Bartosz Wicenciak 20, Cezary Bujalski 61, Cezary Demianiuk 84, Przemysław Misiak 88, Maciej Kikolski 89Sędzia: Aleksander Kozieł (Kielce)