Zamknij

Patrycja Gil ze srebrem w Mistrzostwach Polski

20:49, 25.05.2023 KU Aktualizacja: 20:51, 25.05.2023
Skomentuj

W dniach 19-20 maja Sieradz był areną zmagań na najwyższym poziomie - odbyły się tam Mistrzostwa Polski w zapasach kobiet. W zawodach z sukcesem wzięła udział zawodniczka WLKS Patrycja Gil.

Wśród zgłoszonych do zawodów zawodniczek było wiele utalentowanych zapaśniczek, które walczyły o jak najlepsze lokaty i możliwość reprezentowania Polski na międzynarodowej arenie, w tym na zbliżających się igrzyskach w Paryżu.

Jedną z najciekawszych kategorii była ta do 57 kg, gdzie wystąpiły aż cztery zawodniczki, chcące rywalizować o olimpijski start. Angelina Łysak, Jowita Wrzesień, Patrycja Gil i Magdalena Głodek zmierzyły się w bezpośrednich pojedynkach każda z każdą - ze względu na małą liczbę zawodniczek rywalizację przeprowadzono w ramach jednej wielkiej fazy grupowej. Zmaganiom towarzyszył wysoki poziom, a zwycięstwo przypadło Angelinie Łysak, która została mistrzynią Polski nie tracąc punktu. Z Głodek wygrała przez tusz, z Wrzesień 6:0, a z Gil 2:0.

Srebro, ze względu na system punktowania, przypadło trenującej w Siedlcach Patrycji Gil. To właśnie walka Patrycji z Magdaleną Głodek była jednym z najbardziej emocjonujących momentów turnieju. Pomimo porażki w pierwszym pojedynku, Patrycja nie traciła wiary w swoje umiejętności. Wiedziała, że nie może sobie pozwolić na kolejną porażkę, jeśli chce zająć dobre miejsce w klasyfikacji generalnej. Dlatego w kolejnym starciu z Jowitą Wrzesień ostatecznie odniosła zwycięstwo (przy remisie 4:4), co pozwoliło jej zająć drugie miejsce w klasyfikacji końcowej.

Foto: fb/Patrycja Gil

(KU)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%