Klasa B w Zbuczynie bez bramek, ale z czerwoną kartką

19:36, 23.05.2023 KU Aktualizacja: 19:36, 23.05.2023

W 19 kolejce siedleckiej Keeza klasy B ŁDK II Łosice zremisował bezbramkowo w Zbuczynie z LUKS Rzakta.

Zespół ŁDK II Łosice zorganizował mecz zastępczo w Zbuczynie, ponieważ trawa na stadionie w Łosicach wciąż nie jest gotowa do ligowych zmagań. W październikowym starciu obu tych zespołów góra była Rzakta, która wygrała 3:0.

W pierwszej połowie spotkania lepiej od przyjezdnych z powiatu otwockiego wyglądała drużyna gospodarzy, która konstruowała ciekawsze akcje, ale nie potrafiła ich sfinalizować bramką. Próbowali Michała Olszewskiego zaskoczyć Kacper Szymaniuk, Damian Podstawka i Paweł Niciporuk, jednak ich strzały były niecelne. Największe zagrożenie było po uderzeniach Filipa Izdebskiego, ale on także nie był w stanie zdobyć dla łosiczan bramki przed przerwą.

Po zmianie stron odważniej zagrała Rzakta, w 67 minucie Daniel Grabowski strzelił z wolnego ponad bramką. Silnym strzałem próbował Jakuba Podlipniaka postraszyć także Karol Tkacz. Najciekawsze wydarzenia miały miejsce w okolicach 70 minuty. Głównym aktorem scen był Marcin Chwedoruk, który najpierw pokusił się o trafienie w poprzeczkę bezpośrednio z rzutu rożnego, a chwilę później zmuszony był udać się przedwcześnie do szatni. Popularny Bonzo zobaczył czerwoną kartkę po rażącym, zdaniem sędziego Rafała Polkowskiego, faulu na Pawle Matzanke.

Rezerwy ŁDK grając w dziesiątkę pokusiły się o nieco większą aktywność, ale ostatecznie bez żadnych efektów. Blisko bramki w 87 minucie była Rzakta, ale Grabowski trafił z rzutu wolnego w poprzeczkę.

W następnej kolejce klasy B ŁDK II Łosice zagra w sobotę 27 maja z Pogonią III Siedlce, natomiast LUKS Rzakta podejmie u siebie Wicher II Sadowne.

21.05.23, Zbuczyn, 17:30

Klasa B: ŁDK Łosice - LUKS Rzakta 0:0

ŁDK II: Jakub Podlipniak - Michał Niciporuk, Sukhanau Aliaksandr, Kacper Izdebski (46, Dominik Marczewski), Marcin Marszałek (46, Mikołaj Kasjaniuk) - Sebastian Bartoszuk (54, Marcin Chwedoruk), Filip Izdebski (c), Jakub Wojtczuk (54, Adrian Chraniuk), Kacper Szymaniuk (46, Artur Demianiuk), Damian Podstawka (46, Michał Pykacz) - Paweł Niciporuk (46, Bartłomiej Olędzki)

Rzakta: Michał Olszewski (c) - Karol Tkacz, Damian Zwoliński, Krystian Fijałek, Daniel Grabowski, Rafał Grabowski, Karol Pachnik, Karol Wieczorek, Piotr Gniado, Mateusz Kozłowski, Paweł Matzanke

Sędzia: Rafał Polkowski

Czerwona kartka: Marcin Chwedoruk 70