Pogoń zwycięska w Tarnobrzegu. Obiecujący start trenera Soroki

16:08, 21.05.2023 KU Aktualizacja: 16:08, 21.05.2023

W meczu 32 kolejki II ligi Pogoń Siedlce pokonała na wyjeździe Siarkę Tarnobrzeg 2:1.

Gospodarze rozpoczęli mecz bardzo aktywnie, a Maciej Kikolski dwukrotnie musiał popisać się interwencjami po strzałach Pawła Mróza. Później swoich okazji nie wykorzystał Piotr Cichocki. Z czasem Pogoniści zaczęli przejmować inicjatywę. W 36. minucie Cezary Demianiuk wykorzystał dośrodkowanie Cezarego Bujalskiego i biało-niebiescy objęli prowadzenie. Przed przerwą miejscowi zdołali wyrównać, a bramkę zdobył Igor Woś.

W drugiej odsłonie meczu klarownych sytuacji było mniej, ale padła druga bramka dla Pogoni. W 74. minucie piłkę w pole karne wrzucił Jakub Sinior, a Damian Nowak przelobował Wojciecha Muzyka, znajdując drogę do siatki i zapewniając swojej drużynie trzy punkty. Mecz w Tarnobrzegu okazał się udanym debiutem Macieja Soroki, który z konieczności musiał zastąpić Marka Saganowskiego, prowadzącego aktualnie Wisłę Płock.

Dzięki temu zwycięstwu, na dwie kolejki przed końcem rozgrywek, Pogoń Siedlce traci tylko trzy punkty do miejsca barażowego i nadal ma szanse na awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Kolejne spotkanie Pogoni - tym razem z Radunią Stężyca odbędzie się w sobotę, 27 maja o godzinie 17:00 w Siedlcach. Aby liczyć się w walce o baraże, Pogoń musi wygrać ten mecz i liczyć na potknięcia KKS Kalisz i Wisły Puławy.

Siarka Tarnobrzeg – Pogoń Siedlce 1:2 (1:1)

Bramki: Igor Woś 42 – Cezary Demianiuk 36, Damian Nowak 74

Siarka: 33. Wojciech Muzyk – 47. Igor Woś (77, 11. Marcin Stefanik), 37. Michał Bierzało, 99. Karol Noiszewski, 30. Filip Jania – 18. Piotr Cichocki (80, 22. Filip Krempa), 25. Szymon Kaliniec, 6. Marcel Tyl (46, 16. Wojciech Bieniarz), 10. Lukáš Hrnčiar (77, 8. Iván Agudo), 2. Paweł Mróz (69, 7. Ołeksandr Jacenko) – 13. Krzysztof Zawiślak

Pogoń: 1. Maciej Kikolski – 24. Przemysław Misiak, 2. Tomasz Lewandowski, 26. Michał Rutkowski, 23. Nikodem Fiedosewicz – 20. Cezary Bujalski (90, 11. Tomasz Mamis), 99. Bartosz Wicenciak (69, 16. Jakub Sinior), 19. Maciej Wichtowski, 7. Damian Szuprytowski, 56. Cezary Demianiuk – 9. Damian Nowak (80, 21. Mateusz Majewski)

Żółte kartki: Wojciech Bieniarz 57, Filip Jania 60, Krzysztof Zawiślak 68 – Bartosz Wicenciak 20, Cezary Bujalski 61, Cezary Demianiuk 84, Przemysław Misiak 88, Maciej Kikolski 89