Sokołowianki wygrały ligę i awansowały do Ekstraklasy!

15:39, 21.05.2023 KU Aktualizacja: 15:39, 21.05.2023

Kapitalny sezon w wykonaniu koszykarek MPKK Sokołów Podlaski kończy się upragnionym awansem. Zawodniczki Mariusza Świerka wygrały w Krakowie drugi mecz z Wisłą CanPack Kraków i okazały się najlepszą drużyną I ligi.

W sobotę 20 maja wszyscy sympatycy kobiecej koszykówki poznali rozstrzygnięcia Ij ligi. W finałowej rywalizacji MPKK Sokołów SA pokonał Wisłę CanPack Kraków 64:60 i tym samym zdobył upragniony awans do Energa Basket Ligi Kobiet.

Trzeci mecz finałów był bardzo zacięty i obie drużyny walczyły do samego końca. MPKK Sokołów SA walczył dzielnie i dzięki wytrwałości, determinacji oraz świetnej grze Kingi Dzierbickiej, udało się osiągnąć upragniony cel. **MVP finałów Kinga Dzierbicka poprowadziła swoją drużynę do zwycięstwa, zdobywając 20 punktów, 3 zbiórki i 4 asysty. Rozgrywająca Sokołowa zagrała cały mecz.**

Po trójce Martyny Jasiulewicz, prowadzenie objęła Wisła CanPack Kraków. Jednak MPKK Sokołów SA szybko odpowiedział i od wyniku 11:7 rzucił osiem punktów z rzędu, uzyskując przewagę. Przyjezdne trafiły 9 z 27 prób za trzy punkty, podczas gdy Wisła CanPack 4 z 23. Właśnie ten element okazał się być niezwykle istotny w walce o zwycięstwo w 3 meczu finałów playoff w 1 Lidze Kobiet.

MPKK prowadził już nawet różnicą 12 punktów, ale w połowie czwartej kwarty koszykarki Białej Gwiazdy doprowadziły do wyniku 54:52. Wisła CanPack przez moment prowadziła już 58:55, lecz wówczas przyjezdne odrobiły straty dzięki celnym trójką Kiuliak oraz Wiktorii Jastrzębskiej.

Po stracie Wisły, Kinga Dzierbicka na minutę przed końcem wyprowadziła MPKK Sokółów SA na pięciopunktowe prowadzenie. Zespół z Krakowa miał szansę jeszcze doprowadzić do remisu, ale w końcówce dwie akcje zespołu prowadzonego przez Michała Sumarę zakończyły się stratami.

Środowa porażka w Sokołowie Podlaskim nie wpłynęła negatywnie na postawę całego zespołu. Po zwycięstwie w swojej grupie I ligi, i udanych playoffach, w których MPKK pokonał AZS Uniwersytet Gdański, AZS Politechnikę Koronę Kraków, MUKS Poznań i w finale Wisłę CanPack Kraków, sokołowianki mogą świętować i szykować się na kolejny sezon w elicie polskiej kobiecej koszykówki.