W Krzymoszach Orły lepsze niż Jastrzębie. ŁDK na 3 miejscu w tabeli (fotogaleria)

08:29, 21.05.2023 KU Aktualizacja: 10:03, 21.05.2023

W meczu 26 kolejki siedleckiej Komnet Media ligi okręgowej zespół ŁDK Łosice pokonał Jastrzębia Żeliszew 2:1.

Ostatnie tygodnie, udane dla piłkarskiej drużyny z grodu nad Toczną, wskazywały tę ekipę na faworyta spotkania z Jastrzębiem Żeliszew. Drużyna ŁDK czeka na oddanie swojego boiska i domowe mecze rozgrywa aktualnie korzystając z gościnności administratorów obiektu w Krzymoszach. Żeliszewianie, dobrze w tym sezonie grający na wyjazdach, mieli w planach sprawienie niespodzianki i urwanie punktów trudnemu przeciwnikowi, rewanżując się tym samym za wstydliwą porażkę doznaną z tym przeciwnikiem jesienią 1:6.

Pierwsza połowa okazała się bardzo dobra w wykonaniu łosiczan - co staje się powoli standardowym obrazem spotkań w wykonaniu ŁDK. Wszystko się mogło zacząć jednak dla gospodarzy niezwykle pechowo. Po wejściu jednego z zawodników Jastrzębia, poszkodowany został Filip Podlipniak, bramkarz ŁDK. Kolejne minuty i płynąca z nosa krew opatrywanego przez prawie kwadrans zawodnika nie zwiastowały nic dobrego, ale po dłuższej naradzie medyków z zawodnikiem - popularny Bolo zadecydował, że pozostanie dalej na placu gry.

Koledzy z drużyny postanowili za tę decyzję swojemu bramkarzowi podziękować dobrą grą. Łosice zdobyły szybko środek pola i skrzydła, z których rodziło się największe zagrożenie. W 25 minucie Kacper Wyrzykowski ograł w akcji jeden na jeden Łukasza Krasnodębskiego i dograł do wbiegającego Bartłomieja Olędzkiego, który dopełnił dzieła z najbliższej odległości. Kolejną bramkę z dystansu próbował zdobyć Łukasz Naumiuk, ale jego bombę z 25 metrów zatrzymał z trudem Daniel Pazdyga. W 43 minucie Daniel Żek otworzył podaniem drogę do bramki dla Wyrzykowskiego, który w starciu oko w oko z Pazdygą trafił pewnie prawą nogą na 2:0.

W drugiej połowie Jastrząb postawił trudniejsze warunki przeciwnikowi. W 60 minucie groźnie pod poprzeczkę uderzył Valentyn Mykhailov, ale Jakub Podlipniak z trudem sparował piłkę na rożny, po którym przyjezdni mogli się cieszyć z pierwszego trafienia. Wspomniany pomocnik Jastrzębia zgrał do Jakuba Grzebieliszewskiego, który strzelił kontaktową bramkę. Szansę na wyrównanie miał o jednym ze stałych fragmentów Mykhailov ale jego uderzenie z bliskiej odległości wyblokowali obrońcy ŁDK. Końcówka meczu należała już do drużyny z Łosic, która umiejętnie broniła dostępu do własnej bramki, ale nie mogła znaleźć sposobu na strzelenie do siatki przeciwnika.

Po zwycięstwie w Krzymoszach, przy porażce Fenixa Siennica z Watrą Mrozy, drużyna ŁDK Łosice awansowała na trzecie miejsce w tabeli siedleckiej okręgówki. Jest to najlepsze miejsce łosiczan od końca października, kiedy to po 12 kolejce drużyna Jacka Izdebskiego była w tabeli druga.

W kolejnym meczu ŁDK zagra w Uninie w niedzielę 28 maja o 18 z Wilgą Miastków Kościelny. Jastrząb Żeliszew zagra u siebie z MKS Małkinia.

17:30, 20.05.23, Krzymosze

LO: ŁDK Łosice - Jastrząb Żeliszew 2:1 (2:0)

Bramki: Bartłomiej Olędzki 25, Kacper Wyrzykowski 43 - Jakub Grzebieliszewski 60

Żółte kartki: Dawid Ułasiuk - Czyżyk Piotr, Mykhailov Valentyn, Radosław Szeląg

ŁDK: Filip Podlipniak - Kajetan Rosiak (68, Michał Niciporuk), Przemysław Radziwonka, Paweł Sawtyruk, Daniel Żek - Kacper Wyrzykowski, Paweł Bartoszuk (46, Jakub Podlipniak), Dawid Ułasiuk (c), Łukasz Naumiuk, Kamil Kasjaniuk - Bartłomiej Olędzki (46, Paweł Niciporuk)

Jastrząb: Daniel Pazdyga – Piotr Czyżyk, Cezary Roman, Łukasz Kordys, Jakub Grzebieliszewski – Kacper Dymowski (87, Marcin Kuć), Valentyn Mykhailov, Maciej Pazdyga, Radosław Szeląg (c), Bartosz Wróblewski – Kacper Tosiński (78, Paweł Jóźwiak)

Sędzia: Dariusz Adaśko