Tratwa Czarnych zatopiona na Bugu. Popis łosickiej artylerii w Mielniku (fotogaleria)

06:57, 27.03.2023 KU Aktualizacja: 07:02, 27.03.2023

W 17 kolejce Komnet Media ligi okręgowej ŁDK Łosice pokonał w Mielniku Czarnych Węgrów 6:1.

Po dobrym otwarciu wiosny w Mrozach, piłkarze Jacka Izdebskiego wybrali się na rewanż z Czarnymi, z którymi przegrali w sierpniu w Węgrowie 1:2. Goście w poprzedniej kolejce mieli zagrać z Wektrą, jednak ten mecz przełożono z powodu złego stanu boiska w Zbuczynie. Po modernizacji stadionu w Łosicach, płyta boiska wciąż nie jest gotowa do gry, więc piłkarze z grodu nad Toczną zmuszeni są kolejny domowy mecz grać poza swoją miejscowością. Tym razem mecz zorganizowano na malowniczo położonym nad Bugiem obiekcie MKS w Mielniku.

Spotkanie od pierwszych minut układało się pod nieustanne dyktando drużyny ŁDK. W 13 minucie przed pole karne dograł Kamil Kasjaniuk, a Łukasz Naumiuk precyzyjnym strzałem z półdystansu dał prowadzenie gospodarzom. W 26 minucie Kamil Panufnik faulował na 18 metrze Dominika Jaszczuka, a rzut wolny z tego miejsca bezlitośnie wykorzystał Naumiuk. W 35 minucie wypuszczony na wolne pole Wyrzykowski urwał się węgrowskim obrońcom i w sytuacji sam na sam pokonał bezradnego Tarasa Bodnara. Chwilę później Wyrzykowski obsłużył podaniem Pawła Bartoszuka, a ten dołożył prawą nogę i strzelił czwartą bramkę dla Łosic. Zszokowani obrotem spraw Czarni mieli spore problemy by przedostać się na połowę przeciwnika przez dłuższy fragment gry. Oddech udało się złapać tuż przed przewą, kiedy to Jakub Głuchowski nieprzepisowo powstrzymał Grzegorza Tomczaka. Rzut karny skutecznie wykonał aktualny lider klasyfikacji strzelców okręgówki Dawid Sałasiński.

W drugiej połowie w grze Czarnych nie było widać większego postępu. Po przerwie kibice obecni w Mielniku oglądali ciąg dalszy ostrzału z łosickich armat ŁDK. Stuprocentowe okazje, które powinny zakończyć się bramkami mieli: Kasjaniuk, Naumiuk i Wyrzykowski. Najgroźniejszą akcję Węgrów stworzył w 62 minucie, kiedy biegnącego sam na sam Adriana Wielądka w ostatniej chwili zablokował Głuchowski. Niemoc strzelecką Łosic po zmianie stron przełamał Paweł Sawtyruk, trafiając w 80 minucie z bliskiej odległości po wstrzeleniu piłki przez Wyrzykowskiego. Dzieła dopełnił ten sam zawodnik w 87 minucie, kiedy to mierzonym, technicznym strzałem umieścił piłkę w górnym rogu bramki Czarnych.

Dzięki zwycięstwu z Czarnymi Węgrów, zespół ŁDK Łosice pod dwóch wiosennych kolejkach zainkasował komplet punktów i awansował na czwarte miejsce w tabeli ze stratą 9 punktów do lidera.

W następnej kolejce siedleckiej okręgówki Czarni zagrają u siebie z MKS Małkinia. Piłkarze Jacka Izdebskiego zmierzą się na wyjeździe z Wektrą Zbuczyn. Mecz odbędzie się w sobotę 1 kwietnia o 15:00. Mecz ze względu na zły stan murawy w Zbuczynie, prawdopodobnie starcie z Łosicami odbędzie na neutralnym terenie.

26,03,23, 16:00, Mielnik

Liga okręgowa: ŁDK Łosice - Czarni Węgrów 6:1 (4:1)

Bramki: Łukasz Naumiuk 13, 26, Kacper Wyrzykowski 35, Paweł Bartoszuk36, Paweł Sawtyruk 81, 87 - Dawid Sałasiński 45 (k)

ŁDK: 33. Filip Podlipniak - 2. Michał Niciporuk, 23. Paweł Sawtyruk, 26. Przemysław Radziwonka, 13. Jakub Głuchowski (74, 20. Cezary Pykacz) - 11. Kacper Wyrzykowski, 8. Dawid Ułasiuk (84, 15. Miłosz Flis), 31. Łukasz Naumiuk, 4. Paweł Bartoszuk (56, 10. Jakub Podlipniak), 17. Kamil Kasjaniuk (65, 21. Cezary Chraszcz) - 27. Dominik Jaszczuk

Czarni: Taras Bodnar - 25. Michał Sakowski, 6. Kamil Panufnik, 10. Rafał Komosa (46, 16. Cyprian Skórka), 13. Grzegorz Tomczyk - 11. Dawid Simonian (56, 8. Bartosz Kocon), 9. Mateusz Bartoszewski, 19. Adrian Wielądek, 18. Przemysław Ryczkowski, 15. Adam Roguszewski - 7. Dawid Sałasiński

Żółte kartki: Przemysław Radziwonka 15, Dawid Ułasiuk - Kamil Panufnik 25, Matuesz Batoszewski 41, Adrian Wielądek 61