Niespodzianka w Mrozach. Beniaminek z Łosic pokonał wicelidera (fotogaleria)

00:41, 19.03.2023 KU Aktualizacja: 20:44, 21.03.2023

W meczu 16. kolejki Komnet Media ligi okręgowej Watra Mrozy przegrała z ŁDK Łosice 0:1.

Po zimowej przerwie rozgrywki wznowiła granie siedlecka liga okręgowa. Mecz w Mrozach zapowiadał się jako starcie aktualnego wicelidera, z nieprzewidywalnym beniaminkiem, który pokonał Watrę w pierwszej kolejce w Łosicach. Piłkarze Jaromira Kostrzewy celowali w kolejne zwycięstwo dające szanse na ściganie się o awans z liderującym Orłem Unin. Łosiczanie po słabszych ostatnich jesiennych kolejkach mieli plan na sprawienie niespodzianki i powrót na punktowy szlak. W szeregach Watry nie zagrał pauzujący za kartki Filip Kąca, natomiast największym osłabieniem ŁDK był brak kontuzjowanego drugiego najlepszego strzelca Macieja Szpury.

Na początku spotkania stroną chętniej inicjującą ofensywę był zespół Jacka Izdebskiego, ale pierwszą groźną akcją pochwalić się mogła Watra. W 13 minucie minimalnie obok bramki uderzył w idealnej sytuacji Karol Krzyżanowski. W 28 minucie bramkę strzelił napastnik Łosic Mateusz Weśniuk, ale sędzia Marcin Protasewicz dopatrzył się w tej sytuacji spalonego. W 30 minucie groźny strzał Marcina Kowalczyka obronił Filip Podlipniak. Jedyna bramka w tym meczu padła w 42 minucie. Dośrodkował z rożnego Kamil Kasjaniuk, uderzył głową Dominik Jaszczuk a bramkarz Watry Kacper Jarząbek wybił piłkę z linii bramkowej pod nogi Adriana Kosyla. Obrońca Mrozów wybijając piłkę trafił w Dawida Ułasiuka, a piłka odbita przez pomocnika ŁDK wpadła do bramki gospodarzy.

W drugiej połowie odważniej rozpoczęła Watra. Marcin Kowalczyk dograł na nos do Adriana Czajki, jednak ten mocno przestrzelił. Obraz meczu diametralnie zmieniła sytuacja z 52 minuty. Wypuszczony w tempo Weśniuk próbował posłać piłkę obok bramkarza Watry, jednak ten zatrzymał piłkę interweniując ręką poza polem karnym i po chwili mógł z czerwoną kartką udać się do klubowego budynku pod prysznic. Grająca w osłabieniu Watra nie złożyła broni. W 58 minucie defensorzy i bramkarz ŁDK zmuszeni byli ofiarnie interweniować w pobliżu swojej bramki po wolnym bitym przez Piotra Kowalczyka. Kolejne minuty jednak nie przyniosły gospodarzom kolejnych dogodnych sytuacji. Łosiczanie kontrolowali przebieg gry, natomiast Watra nie miała pomysłu na złamanie defensywy przyjezdnych. Ostatecznie to łosiczanie zgarnęli komplet punktów.

W następnej kolejce Watra wybierze się na wyjazd do Małkini gdzie w niedzielę 26 marca zmierzy się z tamtejszym MKS. Łosiczanie mieli natomiast zagrać domowy mecz z Czarnymi Węgrów. Po modernizacji stadionu płyta boiska w Łosicach wciąż nie nadaje się do gry, więc mecz ŁDK z Czarymi prawdopodobnie odbędzie się w Węgrowie.

18.03.23, Mrozy

Komnet Media liga okręgowa: Watra Mrozy - ŁDK Łosice 0:1 (0:1)

Bramka: Dawid Ułasiuk 42

Watra: 78. Kacper Jarząbek - 11. Aliaksandr Maksimovich (80, 13. Przemysław Rześkiewicz), 18. Jerzy Kowalczyk, 3. Adrian Kosyl, 2. Łukasz Żera (46, 8. Dawid Mrozik) - 15 Dominik Sujak (1. Mateusz Zawolski), 6. Bartosz Osiński, 4. Marcin Kowalczyk (66, 17. Maciej Żydkiewicz), 20. Adrian Czajka, 10. Piotr Kowalczyk - 5. Karol Krzyżanowski

ŁDK: Filip Podlipniak - 20. Paweł Bartoszuk, 23. Paweł Sawtyruk, 26. Przemysław Radziownka, 13. Jakub Głuchowski (80, 16. Daniel Żek)- 11. Kacper Wyrzykowski (66, 21. Cezary Chraszcz), 8. Dawid Ułasiuk, 27. Dominik Jaszczuk (81, 5. Aliaksandr Sukhanau), 31. Łukasz Naumiuk (90+3, 22. Kajetan Rosiak), 17. Kamil Kasjaniuk (87, 24. Filip Izdebski) - 7. Mateusz Weśniuk (81, 19. Paweł Niciporuk)

Żółte kartki: Jerzy Kowalczyk 61 - Paweł Niciporuk 90+3

Czerwona kartka: 53 - Kacper Jarząbek (dotknięcie piłki ręką poza polem karnym)

Pozostałe spotkania 16 kolejki LO

Sęp Żelechów - Kosovia Kosów Lacki 5:2

Wektra Zbuczyn - Czarni Węgrów (mecz przełożony na 12.04 z powodu złego stanu boiska)

Orzeł Unin - MKS Małkinia (Małkinia Górna) 0:0

Fenix Siennica - Hutnik Huta Czechy 2:1

Wilga Miastków Kościelny - ULKS Gołąbek 3:2

Jastrząb Żeliszew - Kolektyw Oleśnica 2:2