Armia rozstrzelana. ŁDK górą w ostatnim sparingu (fotogaleria)

22:00, 11.03.2023 KU Aktualizacja: 22:06, 11.03.2023

W meczu sparingowym zespół ŁDK Łosice pokonał Armię Żelków 5:0.

Dla ŁDK Łosice mecz z liderem klasy B był ostatnim sprawdzianem przed wiosną w lidze okręgowej. Dotychczasowe trzy rozgrywane tej zimy sparingi piłkarze z grodu nad Toczną przegrali (0:2 z Jabłonianką Jabłonna Lacka, 0:1 z MKS Mielnik i 2:5 z Podlasiem II Biała Podlaska). Armia Żelków jest w trakcie okresu przygotowawczego, w ostatnim sparingu przegrała z innym reprezentantem okręgówki Jastrzębiem Żeliszew 2:3.

Tłem rozgrywanego w sobotnie popołudnie w Siedlcach spotkania była fatalna pogoda. Wiatr, deszcz i śnieg nie ułatwiały zadania zawodnikom obydwu zespołów. Mimo trwających cały mecz trudnych warunków pogodowych, lepiej radził sobie na boisku tego dnia zespół Jacka Izdebskiego.

Pierwsza bramka padła za sprawą rzutu karnego. Nieprzepisowo zatrzymany w polu karnym został Kacper Wyrzykowski, a bezbłędnym wykonawcą jedenastki był Łukasz Naumiuk. Ozdobą meczu była druga bramka łosiczan. Z rożnego dośrodkował Kamil Kasjaniuk, a widowiskowym strzałem z powietrza popisał się Przemysław Radziwonka.

Armia starała się odgryzać szybkimi kontrami, ale nie była w stanie zdobyć tego dnia bramki. W drugiej połowie strzelali tylko łosiczanie. W 61 minucie Paweł Sawtyruk główką wyjaśnił akcję w zamieszaniu podbramkowym. Dziesięć minut później Sawtyruk zdobył swoją drugą bramkę, pokonując podcinką bezradnego Patryka Karasińskiego. Ostatniego gola tego dnia strzelił w 78 minucie Dominik Jaszczuk, który zdecydował się na precyzyjny strzał z półdystansu.

Za tydzień łosiczanie zaczynają zmagania w rundzie wiosennej Komnet Media ligi okręgowej. Mecz z wiceliderem Watrą w Mrozach odbędzie się w sobotę 18 marca o godzinie 15. Armia Żelków przed startem rundy wiosennej klasy B zmierzy się jeszcze z Armatami Stoczek Łukowski.

11.03.23, 13:05, Siedlce (boczne boisko ROSSRIT)

Sparing: ŁDK Łosice - Armia Żelków 5:0 (2:0)

Bramki: Łukasz Naumiuk 4 (karny), Przemysław Radziwonka 30, Paweł Sawtyruk 61, 71, Dominik Jaszczuk 78

ŁDK: Filip Podlipniak - Michał Niciporuk, Paweł Sawtyruk, Przemysław Radziwonka, Jakub Głuchowski - Kacper Wyrzykowski, Dawid Ułasiuk, Paweł Bartoszuk, Łukasz Naumiuk, Kamil Kasjaniuk - Dominik Jaszczuk. Zagrali także: Kajetan Rosiak, Aliaksandr Sukhanau, Mateusz Chmielnicki, Cezary Pykacz

Armia: Patryk Karasiński (Adam Dzik) - Marcin Dąbrowski, Maciej Osiej, Piotr Księżopolski, Norbert Skaruz, Mateusz Wiśniewski, Bartosz Wojewódzki, Kamil Tomas, Krystian Anusiewicz, Jakub Niegowski, Karol Niegowski

Sędzia: Emilia Niedziałek