Jabłonianka lepsza w sparingu z ŁDK (fotogaleria)

15:03, 05.02.2023 KU Aktualizacja: 15:06, 05.02.2023

W meczu sparingowym Jabłonianka Jabłonna Lacka pokonała ŁDK Łosice 2:0.

Po zimowej przerwie do grania powoli wracają zespoły ŁDK Łosice i Jabłonianki Jabłonna Lacka. Dla reprezentanta siedleckiej okręgówki oraz ostatniej drużyny piątej ligi mazowieckiej sparing w Białej Podlaskiej był pierwszą w tym roku dziewięćdziesięciominutową grą na pełnowymiarowym boisku. Obie ekipy mierzyły się sparingowo w poprzednim roku w Zambrowie, wówczas Jabłonianka pokonała łosiczan 3:2.

Jeżeli chodzi o liczebność kadry, to górą w tym spotkaniu był beniaminek okręgówki. Trener Jacek Izdebski miał tego dnia do dyspozycji siedemnastu piłkarzy. Nieco więcej problemów z zebraniem składy na to spotkanie miał Rusłan Mielniczuk. Kadrę Jabłonianki dopadła plaga ośmiu kontuzji, w związku z tym pierwszy sparing zespół z Jabłonny Lackiej zagrał w zaledwie dwunastoosobowym składzie.

Rozgrywany przy minimalnym mrozie mecz rozegrany został w typowo towarzyskim tempie. Łosiczanie częściej posiadali piłkę, ale niewiele z tego wynikało. Jabłonianka atakowała rzadziej, ale odważniej. Autorem pierwszej bramki był Jacek Toczyski, który urwał się obronie przeciwników, dobiegł do prostopadłego podania i w sytuacji sam na sam pokonał Filipa Podlipniaka. Łosiczanie musieli się zadowolić niecelnymi strzałami Macieja Szpury i skutecznie zatrzymywanymi szarżami na skrzydłach.

W drugiej połowie wydawało się, że drużyna z powiatu łosickiego jest w stanie zdobyć bramkę kontaktową. W 71 minucie w słupek trafił Paweł Sawtyruk, a 5 minut przed końcem obramowanie bramki w okolicach okienka obił Kacper Wyrzykowski. Im bliżej końca meczu, tym Jabłonianka wyglądała lepiej, a Bartłomiej Radziwonka zmuszony był do kilku trudnych interwencji. Mecz zamknęła bramka Karola Przybyszewskiego, który pewnie wykończył dogranie ze skrzydła.

W kolejnym sparingu w ramach przygotowań do rundy wiosennej piątej ligi Jabłonianka podejmie Mazovię II Mińsk Mazowiecki. ŁDK Łosice za tydzień w niedzielę 12 lutego najprawdopodobniej zagra sparing wewnętrzny na boisku w Korczewie.

5.02.23, 10:00, Biała Podlaska
Sparing: ŁDK Łosice - Jabłonianka Jabłonna Lacka 0:2 (0:1)
Bramki: Jacek Toczyski 17, Karol Przybyszewski 88

ŁDK: Filip Podlipniak (Bartłomiej Radziwonka) - Michał Niciporuk (Marcin Marszałek), Mariusz Szupiluk (Aliaksandr Licwina), Przemysław Radziwonka, Jakub Głuchowski - Kacper Wyrzykowski (Artur Demianiuk), Kamil Kasjaniuk, Dawid Ułasiuk (Mateusz Chmielnicki), Paweł Sawtyruk, Dominik Jaszczuk - Maciej Szpura (Filip Izdebski)

Jabłonianka: Mariusz Turemka - Kamil Strzała (Michalczuk Maciej), Maciej Ołtarzewski, Karol Przybyszewski, Łukasz Buczyński - Rafał Świnarski, Mateusz Zawadzki, zawodnik testowany, Piotr Domański - Bartłomiej Rytel, Jacek Toczyski