Karpaty pokonały Nike

20:51, 04.02.2023 KU Aktualizacja: 20:51, 04.02.2023

W 17 kolejce pierwszej ligi siatkówki kobiet, drużyna Nike Węgrów przegrała na wyjeździe z Karpatami Krosno w czterech setach.

Gospodynie przed meczem zajmowały siódme miejsce z 24 punktami, natomiast przyjezdne ze stratą do Krosna 5 punktów były na dziesiątej pozycji.

Karpatki przeważały od pierwszego seta. Dzięki asom i skutecznym atakom gospodynie wygrały wysoko pierwszą partię. W drugim secie siatkarki z Węgrowa postawiły rywalkom trudne warunki, ale to nie wystarczyło by wygrać tę partię. Udało się dopiero w trzecim secie w którym ze stanu 11:6, Nike wyszło na prowadzenie 11:14. Podopieczne trenera Kupisza pewnie zagrały końcówkę partii i wygrały seta do 21. Czwartego seta gospodynie miały już pod swoją kontrolą. Mecz skończyła atakiem Wiktoria Makarewicz - MVP całego spotkania.

W następnej kolejce w sobotę 11 lutego Nike zmierzy się na własnej hali z drużyną Solna Wieliczka.