Dla Nike wicelider zbyt mocny

20:06, 18.01.2023 KU Aktualizacja: 20:06, 18.01.2023

Siatkarki Nike Węgrów zagrały w roku 2023 w pierwszej lidze po raz drugi. Niestety tym razem przegrały.

Po bardzo pewnym domowym zwycięstwie z dołującą w tabeli Częstochowianką Częstochowa, na zawodniczki Roberta Kupisza czekał dużo bardziej wymagający przeciwnik. Przed meczem w Węgrowie, Energetyk Poznań przegrał w lidze zaledwie dwukrotnie. Wicelider chciał podtrzymać tę dobrą passę w meczu z najbardziej wysuniętym na wschód województwa mazowieckiego pierwszoligowcem.

Pierwsza partia, zgodnie z przewidywaniami, padła łupem przyjezdnych siatkarek z Poznania. Nike było w stanie ugrać w tym secie tylko 17 punktów. W drugim secie było niewiele lepiej i przy stanie 0:2, gospodynie po ciekawej partii urwały seta przeciwniczkom. Energetyk, jak przystało na wicelidera, uciął jakiekolwiek starania Nike, wygrywając w czwartym secie do siedemnastu i tym samym w całym meczu 3:1. MVP meczu została zawodniczka Energetyka Katarzyna Urbanowicz.

W następnym meczu przed beniaminkiem z Węgrowa kolejne trudne zadanie. Nike wybierze się w daleką podróż do Sosnowca, gdzie zmierzy się z tamtejszym Płomieniem - zajmującym aktualnie trzecie miejsce w tabeli pierwszej ligi.