Sokołowianki nie zwalniają tempa

20:43, 12.01.2023 KU Aktualizacja: 20:45, 12.01.2023

Koszykarki MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski odniosły ważne zwycięstwo w dalekiej Gdyni i przewodzą w tabeli grupy A 1 ligi koszykówki kobiet.

Podopieczne Marcina Świerka odprawiają z kwitkiem kolejne rywalki i ani myślą się zatrzymać.

Tym razem sokołowianki w niedzielę 8 stycznia wybrały się do Gdyni, by powalczyć o punkty z tamtejszym GTK. Koszykarki MPKK zameldowały się na parkiecie po tym jak tydzień wcześniej w Wołominie rzuciły rywalkom ponad sto punktów. W Gdyni od pierwszej kwarty potwierdziło się to, że dla przyjezdnych liczy się tylko komplet punktów. W tym fragmencie meczu najbardziej wyróżniała się rozgrywająca Kinga Dzierbicka.

Dalsze fragmenty spotkania były potwierdzeniem dobrej formy sokołowianek. Decydująca była druga kwarta, w której do głosu doszła najlepsza tego dnia na parkiecie doświadczona Jastina Kosalewicz, która zakończyła mecz z dorobkiem 24 punktów i 8 zbiórek. Wygrywające do przerwy 41:28 koszykarki z Sokołowa w drugiej połowie kontrolowały przebieg spotkania i wygrały w lidze po raz trzynasty - tym razem 57:69. W zwycięstwie pomogła MPKK Viyaleta Kiuliak. Białoruska skrzydłowa zdobyła 17 punktów i zebrała 5 piłek.

W 16 kolejce koszykarki MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski pauzują, ale wrócą na pierwszoligowe parkiety w 17 serii gier. W niedzielę 22 stycznia w Hali Sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 im. K.K.Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim tamtejsze MPKK zmierzy się z zajmującym aktualnie ósmą pozycję AZS Uniwersytetem Gdańskim.