Zamknij

Jak analizować kursy bukmacherskie

14.23, 21.11.2022 Materiał zewnętrzny Aktualizacja: 14.25, 21.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Jeśli jesteś w trakcie wyboru firmy bukmacherskiej, dobrze trafiłeś. Najlepsze oferty bukmacherskie składają się z wielu atrakcyjnych bonusów które zdecydowanie przyciągają klientów. Ale przy wyborze odpowiedniego bukmachera, warto również zwrócić uwagę na oferowane kursy. Czym są kursy bukmacherskie i jak je analizować?

Kursy bukmacherskie, prosto pisząc, to notowania danego zespołu. Są to liczby które przedstawiają prawdopodobieństwo wystąpienia konkretnego wydarzenia. Im niższy kurs, tym większe prawdopodobieństwo że wydarzenie wystąpi. No i oczywiście odwrotnie. Im niższy, tym mniejsze prawdopodobieństwo że wydarzenie nastąpi.  Wyższy kurs, oznacza większą wygrane.

Umiejętność czytania kursów bukmacherskich pomaga graczom lepiej postawić zakład. Mogą one wiele powiedzieć o meczu. Na przykład, jeśli jeden kurs jest bardzo wysoki, a drugi bardzo niski, wskazuje to że dobra drużyna rywalizuje z słabszą.
Istnieje wiele rodzajów kursów bukmacherskich.

Dziesiętne, ułamkowe, amerykańskie, indonezyjskie i malezyjskie.

W Polsce wszystkie legalne firmy używają kursów dziesiętnych. Ta forma kursów często jest również nazywana kursami Europejskimi. Jest to najprostsza forma kursów, i na dobrą sprawę w naszym kraju potrzebna jest wiedza wyłącznie dotycząca tej formy. Jednak warto zawsze poszerzać swoją wiedzę, tak więc w tym artykule, opiszemy wam różne rodzaje kursów, ale skupimy się głównie na dziesiętnych.

Kursy Ułamkowe

Inaczej zwane kursy brytyjskie. Jak nazwa wskazuje, kursy są stosowane w Brytani. Kursy te, prezentowane są za pomocą ułamków. np. ½ , ¾. Pokazuje on, ile razy więcej może wynieść twój zysk w stosunku do postawionej kwoty. W celu obliczenia zysku, mnożymy stawkę przez podany kurs. Aby wyliczyć wypłatę, należy dodać wartość stawki. Jest to kurs często używany przez Brytyjskich komentatorów, dlatego warto go rozumieć.

Kursy Amerykańskie

Istnieją dwa typy kursów Amerykańskich. Dzieli się je na kursy negatywne i kursy pozytywne. Jedno pokazuje ile można wygrać obstawiając 100 dollarów, a drugie ile należy postawić aby wygrać 100 dollarów. Warto znać tą formę kursów gdyż Amerykańscy komentatorzy często jej używają.

Kursy Indonezyjskie

Wyglądają zupełnie jak kursy Amerykańskie. Różnica jest jedyna taka, że kurs dodatkowo dzielony jest przez 10.

Kursy Malezyjskie

Również działają tak jak te Amerykańskie - informują nas o wysokości stawki do ewentualnego zysku. Układ ujemny/dodatni jest jednak odwrócony, w porównaniu do kursów Amerykańskich.

Kursy Dziesiętne

Inaczej zwane kursy Europejskie, są najpopularniejszymi kusami na naszym kontynencie. Prawdopodobieństwo na dane wydarzenie, notowane jest za pomocą ułamków dziesiętnych. Informacje jak czytać kursy bukmacherskie, i jak ustalane są kursy znajdziesz poniżej.

Czytanie kursów bukmacherskich

Czytanie kursów bukmacherskich pozwoli nam obliczyć ile zarobimy obstawiając konkretny zakład. Załóżmy że na zwycięstwo Polskiej drużyny kurs wynosi 1.45. Oznacza to że prawdopodobieństwo tego wydarzenia wynosi 45% Jak to obliczyć? W tym celu musisz podzielić 100% przez kurs.

Patrząc na kurs, możemy również obliczyć ile zarobimy. Jak to zrobić? Załóżmy taką samą sytuację jak wyżej, że kurs kurs na zwycięstwo Polski wynosi 1.45. Jeśli Polska wygra mecz, a ty postawiłeś 100zl, to firma bukmacherska powinna wypłacić tobie 145zl.

W tej sytuacji zarobisz 45zl, a 100 złotych które obstawiłeś dostaniesz z powrotem.

Bardzo ważne jest aby pamiętać że w Polsce istnieje obowiązkowy podatek w wysokości 12% na każdą wygrana. A więc od swojej wygranej trzeba również odjąć 12%.

Jak bukmacherzy ustalają kursy?

Kursy bukmacherskie są bardzo ważnym elementem w zakładach. Jak są one ustalane ?

Pracownicy firm bukmacherskich zawsze są specjalistami konkretnych dyscyplin sportowych.

Aby ustalić kurs, analizują mecz przyjmując do uwagi to, jakie jest prawdopodobieństwo na dane wydarzenie.  Wiąże się to z analizą bardzo szczegółowych informacji takich jak siła drużyny, historia spotkań, prognozowany skład, historia meczów, i wiele innych. Każdy analityk i bukmacher ma inne podejście do ustalania kursów, dlatego występują różnice między różnymi firmami. Oczywiście warto pamiętać, że bukmacherzy do każdego kursu nakładają swoją marżę, tak żeby mieć określony zysk bez względu na rezultat zakładu.
 

Jak znaleźć najlepszego bukmachera

Tak naprawdę nie ma firmy która ma najlepsze kursy. W niektórych firmach dobrze jest obstawiać koszykówke, a u innyc piłke nożną. Ale tak naprawdę to kursy, dokładnie jak bonusy cały czas się zmieniają. Dlatego właśnie otworzyć konta u kilka bukmacherów. Nie tylko skorzystasz z super bonusów kilka razy, ale i będziesz mógł śledzić i wybierać najkorzystniejszy kurs na dane zdarzenie. Czasami różnica w kursach jest naprawdę duża, i znacznie może wpływać na wysokość twojej wygranej.

Oczywiście miej też uwagę, że kursy się zmieniają. Czasami dochodzą jakieś nowe informacje, lub sytuacje ulegają zmian. Mogą spaść lub urosnąć. Dlatego jest to ważne aby na bieżąco śledzić kursy które ciebie interesują. Zmiany w kursach nie powinny być częstsze niż raz na 23 godzin.

(Materiał zewnętrzny)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMAhttp://zyciesiedleckie.pl/dd_cms/ew_admin.php?modul=banery&action=edit
0%