Śnieżne zakończenie jesieni ze zwycięstwem lidera (fotogaleria)

19:45, 19.11.2022 KU Aktualizacja: 19:53, 19.11.2022

W meczu ostatniej w tym roku kolejki Komnet Media ligi okręgowej, Orzeł Unin pokonał na swoim boisku drużynę ŁDK Łosice 5:3.

Starcie ofensywnie grającego beniaminka z Łosic z liderem tabeli siedleckiej LO zapowiadało się na jeden z ciekawszych meczów ostatniej kolejki rundy jesiennej. Aspektami zdecydowanie wyróżniającymi ten pojedynek względem wcześniejszych kolejek była cienka warstwa śniegu i temperatura poniżej zera. Zimowa sceneria nie przeszkodziła obu drużynom w zaproponowaniu ciekawego, stojącego na niezłym poziomie widowiska.

Początek pierwszej połowy był niemrawy - obie drużyny potrzebowały czasu by oswoić się z lekko zaśnieżoną płytą. Zupełnie nieoczekiwanie na prowadzenie wyszyli przyjezdni. W 24 minucie, zdaniem sędziego Karola Wójcika, Daniel Fic faulował w polu karnym rozpędzonego Mateusza Weśniuka i rozjemca wskazał na wapno. Z 11 metra bramkarza gospodarzy pokonał strzałem w dolny róg Paweł Sawtyruk. Nie mogący się pogodzić z decyzją sędziego goście przez długi czas próbowali wrócić do meczu i udało im się to w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Lewą nogą przymierzył Denis Dobrowolski, a Filip Podlipniak zmuszony był wyciągać piłkę z siatki.

Orzeł zadał kolejny cios kilka minut po przerwie. Miejsce do strzału znalazł Mariusz Dróżdż i prowadzenie Unina stało się faktem. Goście nie chcieli dać za wygraną. Kacper Wyrzykowski ograł Jakuba Kowalskiego i precyzyjnie podał do Mateusza Weśniuka, który pewnym strzałem z piątego metra znalazł drogę do siatki Orła. W 63 minucie na prowadzenie przywrócił swoją drużynę Krystian Parzyszek. Po pięciu minutach nastąpiła odpowiedź ŁDK. Faulowany w polu karnym był Wyrzykowski, a po raz kolejny z jedenastu metrów celnie strzelił Sawtyruk. Mordercze dla przyjezdnych okazało się ostatnie 20 minut. Najpierw w 72 minucie Dróżdż ograł ofiarnie interweniującego Pawła Bartoszuka i pokonał bramkarza Łosic. Ozdobą meczu była bramka z dystansu Huberta Osiaka cztery minuty później. Po tych bramkach łosiczanie nie podjęli już walki, a gospodarzom mimo kilku okazji nie udało się już podwyższyć.

Ostatecznie górą w tym starciu okazał się Orzeł Unin, będący bezapelacyjnie najlepszą ekipą jesieni. Łosiczanie kończą pierwszą rundę grania w lidze okręgowej w środku tabeli z dorobkiem 21 punktów i statusem drugiej najbardziej bramkostrzelnej ofensywy w lidze.

19.11.22 - Unin

Komnet Media LO: Orzeł Unin - ŁDK Łosice 5:3 (1:1)

Bramki: Denis Dobrowolski 45+1, Mariusz Dróżdż 49, 72, Krystian Parzyszek 63, Hubert Osiak 76 - Paweł Sawtyruk 24 (k), 68 (k), Mateusz Weśniuk 55

Orzeł: 23. Daniel Fic - 19. Jakub Kowalski, 5. Łukasz Korgul, 18. Filip Mikulski (68, 2. Piotr Poszytek) ,  15. Łukasz Piesio - 10. Sebastian Nowak (46, 14. Artur Meloyan), 4. Denis Dobrowolski, 6. Evan Cole, 3. Bartłomiej Szczęśniak (42, 7. Kamil Kasprzak), 9. Mariusz Dróżdż (85, 11. Piotr Wielgosz) - 20. Krystian Parzyszek (68, 8. Hubert Osiak)

ŁDK: 33. Filip Podlipniak - 2. Michał Niciporuk (64, 16. Daniel Żek), 20. Paweł Bartoszuk, 26. Przemysław Radziownka (82, 18. Arur Demianiuk), 13. Jakub Głuchowski (74, 17. Marcin Marszałek) - 11. Kacper Wyrzykowski, 8. Dawid Ułasiuk, 17. Kamil Kasjaniuk (70, 9. Maciej Szpura), 23. Paweł Sawtyruk, 21. Cezary Chraszcz (46, 6. Mateusz Chmielnicki)- 7. Mateusz Weśniuk

Żółte kartki: Hubert Osiak 81 - Cezary Chraszcz 31, Bartłomiej Radziwonka 81 (na ławce rezerwowych)

Sędzia: Karol Wójcik (Siedlce)