Odrodzenie Fenixa w drugiej połowie. ŁDK bez punktów (fotoglaeria)

20:11, 06.11.2022 KU Aktualizacja: 20:21, 06.11.2022

W meczu 13 kolejki Komnet Media ligi okręgowej Fenix Siennica pokonał ŁDK Łosice 3:2.

Niedzielny mecz w Siennicy zapowiadał się jako jedno z ciekawszych spotkań siedleckiej okręgówki w trzynastej serii gier. Gospodarze poszukiwali przełamania i pierwszego od 18 września ligowego zwycięstwa na swoim obiekcie, natomiast łosiczanie będący jedną z rewelacji tego sezonu - jako wicelider wybrali się w poszukiwaniu kolejnych punktów na trudnym terenie.

Pierwsze trzydzieści minut upłynęło pod znakiem dobrej, intensywnej gry obu drużyn. Więcej jednak z tego fragmentu meczu wyrwali dla siebie goście z Łosic. W 20 minucie Kacper Wyrzykowski przedarł się prawą flanką w pole karne i został sfaulowany przez Kamila Rutkowskiego. Sędzia Paweł Wrochna wskazał na wapno. Z jedenastu metrów pewnie Mateusza Nowakowskiego pokonał Łukasz Naumiuk. Po tej bramce stopniowo zaczął nacierać Fenix. Głową wyrównać próbował choćby Dariusz Osica. Najlepszą sytuację miał w 44 minucie Piotr Parobczyk, ale znakomitą interwencją popisał się w tej sytuacji golkiper ŁDK Filip Podlipniak, dzięki któremu w dużej mierze łosiczanie schodzili na przerwę z czystym kontem.

Po zmianie stron gospodarze nie zamierzali oddać inicjatywy i wreszcie dopięli swego w 51 minucie, kiedy to niefortunnie zmienił tor lotu piłki zmierzającej w bramkę ŁDK  zmienił Przemysław Radziwonka i jego brat Bartłomiej zmuszony był po raz pierwszy w tym meczu wyciągać piłkę z siatki. Kolejny bolesny cios dla przyjezdnych wyprowadzony został w 55 minucie, kiedy to obsłużony podaniem Dariusza Osicy Piotr Markowski precyzyjnym strzałem prawą nogą dał prowadzenie gospodarzom. Sześciominutową egzekucję sfinalizował Dawid Matak, który przy biernej postawie defensorów mierzonym strzałem w górny róg strzelił trzeciego gola dla Fenixa.

Wobec takiego obrotu spraw, źle znoszący trudy wymagającego meczu w Siennicy piłkarze ŁDK postanowili znaleźć w swoich magazynach rezerwy by wyjść z własnej połowy i podjąć próbę powrotu do meczu. W 66 minucie Kacper Wyrzykowski dograł w tempo na głowę Mateusza Weśniuka, a ten pokonał bramkarza Fenixa, przedłużając nadzieje przyjezdnych na wywiezienie punktów z trudnego terenu. Więcej bramek w tym meczu nie padło i ostatecznie po ostatnim gwizdku to Fenix cieszył się z kompletu punktów

W następnej serii gier ŁDK Łosice pauzuje, natomiast Fenix wybierze się do Małkini by w 13 kolejce zagrać z tamtejszym MKS (niedziela 13 listopada o 13).

6.11.22, Siennica, 12:05
Komnet Media liga okręgowa: Fenix Siennica - ŁDK Łosice 3:2 (0:1)
Bramki: Przemysław Radziwonka 51 (s), Piotr Markowski 55, Dawid Matak 57 – Łukasz Naumiuk 20 (k), Mateusz Weśniuk 66

Fenix: 1. Mateusz Nowakowski - 14. Dawid Matak, 9. Daniel Świerżewski, 18. Kacper Piętka, 5. Kamil Rutkowski - 19. Karol Szczęsny, 16. Kacper Zagrabski (35, 17. Dariusz Osica), 20. Piotr Parobczyk, 10. Konrad Pawlak (62, 6. Miłosz Giedziński), 11. Kamil Walas - 7. Piotr Markowski (79, 8. Michał Bieliński)

ŁDK: 33. Filip Podlipniak (46, 1. Bartłomiej Radziwonka) - 20. Paweł Bartoszuk (46, 22. Kajetan ROsiak), 23. Paweł Sawtyruk, 26. Przemysław Radziwonka, 13. Jakub Głuchowski (31, 16. Daniel Żek) - 11. Kacper Wyrzykowski, 17. Kamil Kasjaniuk (82, 18. Artur Demianiuk), 8. Dawid Ułasiuk, 31. Łukasz Naumiuk (79, 6. Mateusz Chmielnicki), 21. Cezary Chraszcz (58, 2. Michał Niciporuk)- 9. Maciej Szpura (46, 7. Mateusz Weśniuk)

Żółte kartki: Kacper Wyrzykowski 39, Przemysław Radziownka 41, Mateusz Weśniuk 89

Sędzia: Paweł Wrochna (Siedlce)