Pogoniści przegrali z Siarką. Znowu w strefie spadkowej

18:25, 15.10.2022 KS Aktualizacja: 18:54, 15.10.2022

Pogoń Siedlce przegrała 1:2 z Siarką Tarnobrzeg. Siedlczanie kończyli mecz w 10, a po jego zakończeniu spadli na czerwone pole.

Obaj trenerzy mieli spory ból głowy przed meczem. Trener Damian Guzek z różnych powodów nie mógł skorzystać z Marcinho, Krystiana Misia, Damiana Nowaka oraz Michała Rutkowskiego. Z kolei opiekun Siarki Łukasz Becella musiał zestawić jedenastkę bez wykartkowanego Szymona Lewickiego. Ponadto beniaminek z Tarnobrzega miał problem z obsadą pozycji numer 1, stąd awaryjny transfer Wojciecha Muzyki.

Pierwsze minuty były spokojne. W 13 minucie aktywny Nikodem Fiedosewicz oddał sytuacyjny strzał z głowy, ale piłka minęła bramkę gości. Siarka odpowiedziała niecelnym uderzeniem Lukasa Hrnciara z woleja. W 29 minucie Fiedosiewicz przeprowadził indywidualny rajd, po którym oddał lekki strzał wprost w Muzyka. W 32 minucie Maciej Kikolski poradził sobie ze strzałem Dawida Bałdygi. Tak dobrze już nie było w 43 minucie. Po zgraniu Kamila Adamka bramkarz Pogoni gonił za piłką, ale jej nie dogonił. Wykorzystał to Bałdyga. Do przerwy było 1:0 dla Siarki.

Po zmianie stron Pogoń planowała doprowadzić do wyrównania, jednak Siarka mądrze się broniła. W 54 minucie po centrze rzutu rożnego Maciejowi Wichtowskiemu zabrakło centymetrów, aby trafić w piłkę po dalekim wrzucie z autu. Po chwili Muzyk efektownie obronił strzał Damiana Szuprytowskiego z rzutu wolnego. Dobijał Cezary Demianiuk, ale niecelnie. Wychowanek Pogoni wyciągnął wnioski z tej sytuacji, ale o tym później. W 77 minucie Adamek uruchomił rezerwowego Ivana Agudo, który wykorzystał sytuację sam na sam z Kikolskim. Pogoń w tym momencie grała w niedowadze, bowiem w 69 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartkę obejrzał Tomasz Lewandowski. Biało-niebieskich stać było jedynie na trafienie kontaktowe. W 81 minucie Ernest Dzięcioł nie wykorzystał jedenastki, którą sam wywalczył. Na jego szczęście z dobitką zdążył Demianiuk. I to by było na tyle. Pogoń przegrała 1:2 i spadła do strefy spadkowej.

20 października o 14:30 Pogoń w ramach Fortuna Pucharu Polski zagra u siebie z I-ligowym Chrobrym Głogów.

Pogoń Siedlce – Siarka Tarnobrzeg 1:2 (0:1)

Bramki: Cezary Demianiuk 81 – Dawid Bałdyga 43, Iván Agudo 77

W 81 minucie Ernest Dzięcioł nie wykorzystał rzutu karnego (Wojciech Muzyk obronił).

Pogoń: 1. Maciej Kikolski – 98. Maciej Kołoczek (89, 16. Jakub Sinior), 24. Przemysław Misiak, 2. Tomasz Lewandowski, 19. Maciej Wichtowski, 23. Nikodem Fiedosewicz – 7. Damian Szuprytowski (73, 99. Bartosz Wicenciak), 6. Mateusz Piotrowski (62, 8. Kamil Włodyka), 31. Ernest Dzięcioł, 20. Cezary Bujalski – 56. Cezary Demianiuk