Zamknij

Półmaraton Zbucki premierowy i na pewno nie ostatni

19.29, 02.10.2022 KS Aktualizacja: 19.29, 02.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

Pogoda była kapryśna, ale nastawienie biegaczy na najwyższym poziomie. Premiera Półmaratonu Zbuckiego wypadła okazale.

Najpierw wystartowali półmaratończycy, później chętni do zmierzenia się z piątką, a następnie nordicwalkerzy. Gdy biegaczy walczyli z trasą i własnymi słabościami to na pierwszy plan wysunęli się młodzi amatorzy biegania.

Najmłodsi (do III klas szkoły podstawowej) mieli do przebiegnięcia 400 metrów, starsi (klasy IV-VI) - 800 metrów, zaś najstarsi - kilometr. W pierwszej kategorii wśród dziewczynek wygrała Alicja Biernacka, przed Alicją Noceń oraz Weroniką Wilczyńską, zaś w zmaganiach chłopców Kacper Rudzki był szybszy od Tymoteusza Trojanowskiego i Antoniego Jasińskiego. W kat. klas IV-VI pierwsza była Hanna Noceń, druga Malwina Turek, zaś trzecia Laura Komorzycka. W zmaganiach chłopców najlepszą trójkę stworzyli (kolejno) Antoni Posiadała, Jacek Nowosielski oraz Karol Pasiak. Jeżeli chodzi o najstarszą kategorię to wśród dziewczyn wygrała Sylwia Jastrzębska, która dobiegła do mety przed Leną Mierzejewską i Zofią Kożuchowską. Przemysław Jasiński był najszybszym chłopcem, Kacper Chromiński był drugi, a Bartosz Samoćko trzeci.

Najszybszym półmaratończykiem okazał się Raman Adamowicz (Achilles Leszno). Drugi był jego klubowy kolega Ucadzislau Pramau, zaś trzeci Bogdan Semenowycz. Wśród pań pierwszą lokatę wybiegała Maryna Nemchenko (Achilles), drugie miejsce zajęła Ewa Jagielska z Wyszkowa, zaś trzecia była Natalia Semenowycz.

Jeżeli chodzi o piątkę to najlepsze trójki prezentowały się następująco: 1. Andrzej Starzyński (UMCS Lublin), 2. Kamil Młynarz (SKB Kraśnik), 3. Adam Świrgoń (trenerbiegania.pl) oraz 1. Mariola Baranowska (MKS Żak Biała Podlaska), 2. Marta Kaźmierczak (Dream Run), 3. Agnieszka Markiewicz (Obozy Górskie). Wśród nordicwalkerów triumfowali Piotr Polkowski (NW Człapski Team) oraz Patrycja Bereznowska.

To pewne, że Półmaraton Zbucki wpisze się w kalendarz imprez sportowych w regionie. Większe ośrodki mogą zazdrościć i się uczyć.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMAhttp://zyciesiedleckie.pl/dd_cms/ew_admin.php?modul=banery&action=edit
0%