PSG KPS zaczął sezon od porażki

08:01, 02.10.2022 KS Aktualizacja: 08:01, 02.10.2022
reo

Podopieczni Mateusza Grabdy w pierwszym meczu sezonu 2022-23 przegrali 0:3 z MKS Będzin.

Inauguracja sezonu odbyła się z opóźnieniem. Pierwotnie siedlczanie mieli rozpocząć go dwa tygodnie temu, jednak obowiązki reprezentacyjne trenera Grabdy i Mateusza Kufki wykluczyły to.

Pierwsze dwa sety miały podobny przebieg. Do pewnego momentu gra toczyła się w rytmie punkt za punkt, a później faworyzowani goście z Będzina odjeżdżali. Najciekawiej było w trzeciej partii. Trener Grabda zamieszał składem, do tego poprawie uległa zagrywka. Siedlczanie mieli nawet w grze piłki na wygranie seta, jednak ostatecznie czegoś im zabrakło. Może zimnej krwi, a może ligowego obycia? MKS wygrał 3:0 i potwierdził aspiracje do wygrania I ligi.

8 października o 18:00 PSG KPS podejmie Visłę Bydgoszcz.

PSG KPS Siedlce – MKS Będzin 0:3 (20:25, 19:25, 26:28)

PSG KPS: 1. Adrian Kopij, 4. Kamil Długosz, 5. Krzysztof Pigłowski, 17. Kacper Wnuk, 77. Radosław Szczeciński, 99. Jakub Strulak i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 6. Piotr Fenoszyn, 7. Damian Dobosz, 9. Mateusz Kufka, 10. Przemysław Kupka, 11. Adrian Potera (libero)