Pogoń podzieliła się punktami z Wisłą

21:02, 01.10.2022 Ks Aktualizacja: 21:02, 01.10.2022

Pogoniści planowali ograć Wisłę Puławy i wrócić na zwycięską ścieżkę, jednak musieli zadowolić się remisem.

Początek meczu dla gości z Lubelszczyzny. W 6 minucie po akcji lewą stroną z kilku metrów nad bramką uderzył Dominik Banach. To była 100-procentowa okazja. Pogoniści próbowali się odgryźć, ale brakowało tego czegoś w ofensywie. W 14 minucie po stracie piłki po własnym rzucie rożnym Duma Powiśla wyszła z kontrą. Mateusz Klichowicz podał do Krystiana Putona, któremu wracający defensor Pogoni w ostatniej chwili zdjął piłkę z nogi. W 29 minucie gospodarze wreszcie sprawili, że serce Alberta Posiadały, wychowanka MKP, zabiło mocniej. Po rzucie rożnym Krystiana Misia, główkował Przemysław Misiak, a następnie Damian Nowak, aż wreszcie do strzału z przewrotki złożył się Macieja Wichtowskiego. Była to efektowna, ale niecelna próba.

W 31 minucie ekspogonista Adrian Paluchowski próbował pokonać Macieja Kikolskiego strzałem z ostrego kąta, ale młodzieżowy reprezentant Polski poradził sobie na raty. Pięć minut później Paluch nie wykorzystał świetnej okazji po stracie Misia. W 38 minucie Pogoń dopięła swego. Włodyka z Misiem rozmontowali defensywę Wisły, a gola zdobył środkowy pomocnik, który grał z zabandażowaną głową. Po chwili rozochocony piłkarz znowu próbował, ale wyraźnie zabrakło mu precyzji. Do przerwy było 1:0 dla Pogoni.

Po zmianie stron Pogoń starała się strzelić na 2:0. Wisła szukała za to trafienia na 1:1. W 51 minucie Kikolski sprezentował piłkę Klichowiczowi, ten podał do Paluchowskiego, który dośrodkował zbyt głęboko. W 61 minucie Nowak pokonał Posiadałę po podaniu Cezarego Demianiuka, jednak w momencie oddawania strzału chorągiewka bocznego była w górze. Po chwili napastnik Pogoni główkował obok po wrzutce Demianiuka. W 64 minucie asystent przemienił się w strzelca. Ze strzałem Demianiuka poradził sobie Posiadała. Po chwili za sprawą ofensorów Wisły zagotowało się pod siedlecką bramką, lecz Kikolski do spółki z defensywą oddalili zagrożenie. W 69 minucie ponownie próbował Nowak z główki, tym razem po dograniu Włodyki, ale przestrzelił.

W 77 minucie Wisła doprowadziła do remisu. Po centrze z prawej flanki Aghwana Papikjana piłka została podbita przez jednego z piłkarzy i trafiła do Paluchowskiego, który bez namysłu uderzył z woleja. Nie było czego zbierać po tym strzale. Pięć minut później Puton uderzył nad poprzeczką z rzutu wolnego. W 86 minucie Klichowicz umieścił piłkę w bramce Kikolskiego, lecz był na spalonym. W końcówce szans na zmianę wyniku nie wykorzystali Damian Szuprytowski, Nowak oraz Miś. Remis 1:1 nie zadowolił nikogo.

5 października o 13:00 Pogoń zagra we Wronkach z Lechem II.

Pogoń Siedlce - Wisła Puławy 1:1 (1:0)

Bramki: Kamil Włodyka 38 - Adrian Paluchowski 77

Pogoń: 1. Maciej Kikolski - 24. Przemysław Misiak (83, 20. Cezary Bujalski), 19. Maciej Wichtowski, 2. Tomasz Lewandowski, 26. Michał Rutkowski, 10. Krystian Miś - 31. Ernest Dzięcioł (83, 98. Maciej Kołoczek), 6. Mateusz Piotrowski (83, 7. Damian Szuprytowski), 8. Kamil Włodyka, 56. Cezary Demianiuk (83, 16. Jakub Sinior) - 9. Damian Nowak