Podział punktów liderującej Armii z rezerwami ŁDK (fotogaleria)

22:49, 24.09.2022 KU Aktualizacja: 13:02, 25.09.2022

W jedynym sobotnim meczu 5 kolejki Keeza klasy B Armia Żelków zremisowała z ŁDK II Łosice 2:2.

Mecz aspirującej do awansu Armii Żelków z młodymi rezerwistami Łosickiego Domu Kultury odbył się na boisku w Skórcu. Będący gospodarzem meczu ŁDK, z powodu rozpoczętej w Łosicach modernizacji stadionu, nie mógł tego meczu zorganizować na własnym obiekcie. Z kolei boisko w Chodowie, na którym na co dzień gra Armia także nie nadawało się tego dnia do rozgrywania spotkania, ze względu na instalację nawodnienia murawy.

W pierwszej połowie obie drużyny strzelały tylko z rzutów karnych. Obrońca ŁDK Miłosz Flis faulował w rogu pola karnego Piotra Niegowskiego, a sędzia Andrzej Bibik wskazała na 11 metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Bartosz Wojewódzki. Wyrównanie rezerwom ŁKD, także z rzutu karnego, dał Bartłomiej Olędzki. Jedenastka została podyktowana w konsekwencji faulu Norberta Skaruza na Pawle Niciporuku.

W drugiej połowie stroną częściej inicjującą ataki była Armia, ale swoją przewagę przypieczętowała tylko jedną bramką. Po akcji zapoczątkowanej z autu piłka przeleciała przez całe pole karne ŁDK II, a przy biernej postawie obrońców czekał na nią Marcin Izdebski. Były zawodnik, między innymi Tęczy Korczew i Poloneza Mordy strzelił przy słupku i tym samym dał prowadzenie Armii. Cenne punkty dał łosiczanom stały fragment gry. Na około 10 minut przed końcem meczu Robert Kusak faulował na 18 metrze Adriana Chraniuka. Poszkodowany w tej sytuacji zawodnik ŁDK podszedł do rzutu wolnego i przymierzył nie do obrony w róg bramki Patryka Karasińskiego.

Dla Armii Żelków remis w Skórcu był drugim podziałem punktów w tym sezonie, natomiast rezerwy Łosickiego Domu Kultury zdobyły pierwsze w tej kampanii wyjazdowe punkty.

W następnej kolejce Armia zagra w niedzielę 2 października z Wichrem II Sadowne. Tego samego dnia ŁDK II Łosice wybierze się w daleką podróż do Jadowa, na mecz z Santorynem Nowinki.

24.09.22, Skórzec

Keeza klasa B: Armia Żelków - ŁDK Łosice 2:2 (1:1)

Bramki: Bartłomiej Wojewódzki (k), Marcin Izdebski - Bartosz Olędzki (k), Adrian Chraniuk

Armia Żelków: 30. Patryk Karasiński - 20. Norbert Skaruz, 8. Łukasz Mazur, 4. Bartosz Wojewódki, 6. Sebastian Sulej (12. Bartosz Starak) - 97. Krystian Anusiewicz (18. Robert Kusak), 34. Karol Niegowski, 21. Piotr Księżopolski, 24. Marcin Dąbrowski - 14. Piotr Niegowski, 17. Krystian Pietrak (ponadto zagrali: 5. Kamil Tomas, 9. Marcin Izdebski)

ŁDK II:1. Mateusz Sergiej - 13. Miłosz Flis, 5. Jakub Wojtczuk, 2. Kacper Izdebski, 14. Daniel Skwierczyński - 11. Kacper Szymaniuk (55, 6. Bartosz Lewczuk), 19. Mateusz Chmielnicki, 7. Filip Izdebski, 10. Damian Podstawka - 9. Batłomiej Olędzki, 8. Paweł Niciporuk (45, 16. Adrian Chraniuk)

Sędzia: Andrzej Bibik