Wygrany sparing z juniorami Legii

21:07, 24.09.2022 KS Aktualizacja: 21:08, 24.09.2022

Pogoń Siedlce wygrała 3:1 w meczu sparingowym z juniorami Legii.

Zgodnie z terminarzem biało-niebiescy powinni wyjechać do Wronek, gdzie mieli zmierzyć się z rezerwami Lecha Poznań. Mecz został jednak przełożony na 5 października z powodu powołań do reprezentacji Polski.

Początek meczu z juniorami Legii był żywy. Niespodziewanie to młodzi piłkarze ze stolicy mogli objąć prowadzenie już w 2 minucie. Pogoniści mogli szybko odpowiedzieć, ale w ofensywie zabrakło zrozumienia. W 13 minucie z rzutu wolnego uderzał Jakub Sinior, jednak Aleksander Mickielewicz był dobrze ustawiony i pewnie chwycił piłkę. Kilka chwil później obok bramki uderzył Patryk Romanowski. W 24 minucie wszędobylski Cezary Demianiuk przeprowadził rajd, po którym oddał strzał w bramkarza. Po chwili Przemysław Misiak przytomnie zgrał głową do Bartosza Wicenciaka, który skiksował będąc na linii szesnastego metra.

W 37 minucie Legia dopięła swego. Podanie Szymona Siodłowskiego na bramkę zamienił Wiktor Puciłowski, Jakub Kowynia robił co mógł, ale nie zdołał wybić futbolówki. Podrażniona Pogoń dwukrotnie odpowiedziała przed przerwą. W 42 minucie Maciej Wichtowski trafił z głowy po wrzutce Nikodema Fiedosewicza. Gola do szatni strzelił Michał Rutkowski. Środkowy obrońca celnie główkował po dalekim wrzucie Misiaka z autu i przedłużeniu Tomasza Lewandowskiego.

W przerwie trener Damian Guzek dokonał poczwórnej zmiany. Kluczowe okazało się wejście Damiana Szuprytowskiego, który momentami bawił się z rywalami i powinien zakończyć mecz z golem i dwiema asystami. Po godzinie gry Kowynię uratowała poprzeczkę po bloku Macieja Wichtowskiego. W 63 minucie Maciej Kołoczek wykorzystał sytuację sam na sam po podaniu Szuprytowskiego. Trzy minuty później ofensywny pomocnik powinien mieć drugą asystę, ale Marcinho nie zdołał pokonać golkipera Legii strzałem z dobrej pozycji. W 71 minucie Szuprytowski był o włos od gola po przebojowej akcji. Franciszek Chojak przerzucił piłkę nad poprzeczką końcami palców. Na kwadrans przed końcem Demianiuk nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Pogoniści do końca szukali trafienia na 4:1, ale czegoś im zabrakło. Skończyło się na 3:1.

1 października o 15:00 Pogoń podejmie Wisłę Puławy.

Pogoń Siedlce – Legia Warszawa (juniorzy) 3:1 (2:1)

Bramki: Maciej Wichtowski 42, Michał Rutkowski 45, Maciej Kołoczek 63 – Wiktor Puciłowski 37

Pogoń: 97. Jakub Kowynia – 19. Maciej Wichtowski, 14. Michał Rutkowski, 2. Tomasz Lewandowski, 8. Przemysław Misiak (46, 98. Maciej Kołoczek) – 23. Nikodem Fiedosewicz (46, 10. Krystian Miś), 22. Marcinho, 6. Mateusz Piotrowski, 32. Jakub Sinior (46, 27. Ernest Dzięcioł), 17. Bartosz Wicenciak (46, 7. Damian Szuprytowski) – 25. Cezary Demianiuk