Zamknij

Monika Pyrek Camp w Siedlcach

13.41, 23.09.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Po wakacyjnej przerwie wracają zajęcia dla dzieci z cyklu Monika Pyrek Camp. W czwartek w Szczecinie jedna z najlepszych tyczkarek w historii polskiej lekkiej atletyki poprowadzi ćwiczenia oparte o trening tyczkarski.

To druga tegoroczna odsłona akcji Monika Pyrek Camp. Pierwsze zajęcia odbyły się w maju w Dusznikach koło Poznania. Teraz Monika Pyrek zaprosiła na zajęcia dzieciaki z klas 0-4 do Szczecina.

– Nasze zajęcia podczas campów pokazują, jak bardzo wszechstronny jest trening tyczkarski. Jest w nim bardzo wiele konkurencji lekkoatletycznych, ale nie tylko, bo tyczkarze muszą być też zwinni i bardzo wygimnastykowani. Historia Monika Pyrek Camp pokazuje, że dzieci w trakcie naszych ćwiczeń doskonale się bawią. A to przecież jest klucz do sukcesu, bo żeby zachęcić dzieciaki do sportu trzeba pokazać im, że to może być świetna zabawa – mówi Monika Pyrek. Projekt współfinansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki, a jego partnerem jest firma Rentis.

Monika Pyrek Camp jest organizowany od kilku lat i każdorazowo gromadzi kilkuset uczestników. Zajęcia skierowane są do uczniów z klas 0-4 szkół podstawowych, a uczestniczą w nich, obok Moniki Pyrek, także inni wykwalifikowani trenerzy. Na dzieci czeka cała masa atrakcji, a trening podzielony jest na dziesięć stacji. Młodzi uczestnicy mają okazję m.in. skakać z kamyka na kamyk, pokonywać szereg ścieżek gimnastycznych wspomagających naukę przewrotów oraz akrobatycznych z użyciem lin i słupków, a także skakać do basenu z kulkami. Będzie też niezwykły dmuchaniec w kształcie zeskoku dla tyczkarzy.

– Na zajęcia zapraszamy najmłodszych uczniów, więc kluczowe jest zachęcenie ich do aktywności, pokazanie możliwości. Małe dzieci mają naturalną chęć do uprawiania sportu, dlatego stworzenie im do tego okazji jest tak bardzo ważne. Na Monika Pyrek Camp nie uczymy skakać o tyczce, ale pokazujemy, jak fajny może być sport, a nieśmiałym dzieciom pomagamy przełamać bariery. Ich radość po pokonaniu trudnych stacji jest fantastyczna – dodaje Pyrek.

Kolejne odsłony Monika Pyrek Camp odbędą się jeszcze w tym miesiącu – 28 września ekipa Fundacji Moniki Pyrek spotka się z dziećmi w Siedlcach, a dzień później w Łodzi.

Camp współorganizuje tworzący się Klub Olimpijczyka z Siedlec. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMAhttp://zyciesiedleckie.pl/dd_cms/ew_admin.php?modul=banery&action=edit
0%