Pogoniści znowu przegrali 2:3 na Lubelszczyźnie

19:50, 02.07.2022 KS Aktualizacja: 20:20, 02.07.2022

W drugim letnim sparingu podopieczni Damiana Guzka przegrali 2:3 z Wisłą Puławy.

To druga porażka biało-niebieskich w letnim okresie przygotowawczym. Tydzień wcześniej siedlczanie przegrali 2:3 z Górnikiem Łęczna. Pomiędzy wyjazdami na Lubelszczyznę Pogoń miała zagrać u siebie z Wigrami Suwałki, ale klub z polskiego bieguna zimna uznał, że gra w II lidze przerasta finansowe możliwości klubu. Miejsce suwalczan zajmie Hutnik Kraków, czyli najwyżej notowany spadkowicz.

Przez większość pierwszej połowy lepsze wrażenie sprawiali gospodarze. Wisła szukała swoich okazji, ale sprawdzany Jakub Kowynia nie został zmuszony do większego wysiłku. W pierwszych 45 minutach golkiper Legii praktycznie interweniował tylko raz po strzale Łukasza Wiecha z główki. Pogoniści przetrwali napór Dumy Powiśla i zaczęli się odgryzać. W 40 minucie rzut wolny wywalczył Damian Szuprytowski, a strzałem z rzutu wolnego golkipera Wisły zaskoczył Maciej Wichtowski. To był jedyny gol w pierwszej połowie.

Po przerwie działo się więcej. Głównie dzięki przebojowemu Ednilsonowi Furtado. Czarnoskóry skrzydłowy doprowadził do wyrównania w 60 minucie. Gol padł po strzale z głowy i dośrodkowaniu Krystiana Putona z rzutu wolnego. Po chwili Wisła była już na prowadzeniu. Kolejny stały fragment, kolejne dośrodkowanie Putona i kolejny gol. Źle zachował się testowany Eryk Mirus, a w podbramkowym zamieszaniu najwięcej zimnej krwi wykazał ekspogonista Robert Majewski.

Pogoń nie poddała się. W 69 minucie Tomasz Lewandowski szybkim wrzutem z autu odszukał Cezarego Demianiuka, ten odegrał do Kamila Włodyki, który ładnie przymierzył zza szesnastki. Przy stanie 2:2 piłkę meczową miał na nodze dopiero co zakontraktowany Robert Prochownik, ale przestrzelił. W końcówce Wisła uzyskała przewagę i zdobyła zwycięską bramkę. Dokonał tego Ednilson Furtado, który zaskoczył Mirusa strzałem przy bliższym słupku.

6 lipca o 11:00 Pogoń zagra w Siedlcach ze Zniczem Pruszków.

Wisła Puławy – Pogoń Siedlce 3:2 (0:1)

Bramki: Ednilson Furtado 60, 89, Majewski 66 - Wichtowski 40, Włodyka 69

Pogoń: Kowynia (46 Mirus) - P. Misiak (63 Kołoczek), Wichtowski (87 Wrzosek), Lewandowski (87 Leszczuk), Fiedosewicz (77 Mucha) - 22. Marcinho (46 Demianiuk), Piotrowski (71 M. Misiak), Dzięcioł (63 Włodyka), Szuprytowski (71 Wicenciak), Bujalski (46 Prochownik) - Nowak (63 Kielak)