Mistrzostwo przypieczętowane zwycięstwem w Krzymoszach (fotogaleria)

15:20, 19.06.2022 KU Aktualizacja: 22:25, 20.06.2022

W meczu ostatniej, 26 kolejki siedleckiej klasy A Grodzisk Krzymosze przegrał na swoim obiekcie z ŁDK Łosice 0:3.

Mecz w Krzymoszach, jako jedyny w całej kolejce odbył się w sobotę i nie miał większego znaczenia dla żadnej z drużyn. Pewny utrzymania Grodzisk nie wygrał na swoim obiekcie od początku maja i wiedział, że poszukiwanie zwycięstwa w starciu z mistrzem tegorocznego sezonu będzie trudne. Celem łosiczan było zakończenie niezwykle udanej kampanii 2021/22 w siedleckiej klasie A z kompletem punktów.

Mimo otwartej gry w pierwszej połowie, tempo meczu spowalniały drobne faule i liczne przerwy w grze. Dobrych sytuacji jednak nie brakowało. Gospodarze starali się zagrozić akcjami po rzutach rożnych i strzałami z półdystansu. Łosiczanie grający eksperymentalnym zestawieniem w ataku, kontrowali korzystając z prostych błędów gospodarzy. Pierwsza bramka w tym meczu padła kilka minut przed przerwą. W polu karnym kopnięty przez przeciwnika został Maciej Szpura i sędzia Krzysztof Borkowski wskazał na wapno. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Marcin Chwedoruk. Karnego napastnika ŁDK Jakub Biarda obronił, ale wobec dobitki był już bezradny.

W drugiej połowie wprowadzonych zostało na boisko kilku zawodników z pierwszego składu ŁDK, którzy spokojnie przeprowadzili drużynę przez resztę meczu. W 65 minucie w rolę typowej dziewiątki wcielił się Łukasz Naumiuk, który ruszył w pole karne przeciwników i obsłużony podaniem Kacpra Chwedoruka nie miał problemu z trafieniem do siatki gospodarzy. Trzecią bramkę Łosic w tym meczu poprzedziła wymiana kilku podań na niewielkiej przestrzeni w bocznym sektorze boiska. Daniel Żek zaprosił podaniem do akcji Kacpra Wyrzykowskiego, który urwał się obrońcom Grodziska i ze spokojem podwyższył na 3:0. Krzymosze miały swoje szanse w postaci kąśliwych strzałów Daniela Kozaka, ale skutecznymi interwnecjami popisywał się w tych sytuacjach Filip Podlipniak.

Łosiczanie zamknęli sezon wygrywając po raz dwudziesty trzeci, natomiast Grodzisk zakończył rozgrywki serią pięciu kolejnych porażek.

Po meczu, wszyscy piłkarze, sztab szkoleniowy, działacze ŁDK oraz kibice, udali się do miejscowości Rudnik w gminie Łosice na imprezę podsumowującą mistrzowski sezon.

18.06.22, 16:30, Krzymosze

Klasa A: Grodzisk Krzymosze - ŁDK Łosice 0:3 (0:1)

Bramki: Marcin Chwedoruk 42, Łukasz Naumiuk 65, Kacper Wyrzykowski 73

W 42 minucie Marcin Chwedoruk nie wykorzystał rzutu karnego

Grodzisk: 99. Jakub Biarda - 26. Jakub Zacharczuk, 15. Mariusz Czaplicki, 2. Mateusz Majewski, 21. Daniel Michalak - 3. Kacper Ostojski (59, 29. Damian Michalak), 8. Paweł Zacharczuk, 17. Konrad Michalak, 22. Maciej Michalak (46, 9. Daniel Kozak), 27. Piotr Młynarz (56, 23. Bartosz Michalak) - 6. Krzysztof Grabowski

ŁDK: 1. Bartłomiej Radziwonka (46, 33. Filip Podlipniak) - 22. Kajetan Rosiak, 6. Mariusz Szupiluk, 26. Przemysław Radziwonka, 16. Daniel Żek - 27. Marcin Marszałek (46, 11. Kacper Wyrzykowski), 9. Maciej Szpura (46, 8. Dawid Ułasiuk), 19. Artur Zdun (46, 31. Łukasz Naumiuk), 23. Paweł Sawtyruk, 2. Michał Niciporuk (46, 10. Jakub Podlipniak) - 17. Marcin Chwedoruk (46, 24. Kacper Chwedoruk)

Żółte kartki: Mateusz Majewski 66, Konrad Michalak 70 -  Michał Niciporuk 43, Jakub Podlipniak 54