Niespodzianka kolejki stała się faktem. Lider spłonął w Płomieniu (fotogaleria)

19:15, 23.05.2022 KU Aktualizacja: 21:40, 24.05.2022

W meczu 22 kolejki siedleckiej klasy A Płomień II Dębe Wielkie wygrał na własnym boisku z ŁDK Łosice 3:2.

Wszystko wskazuje na to, że końcówka sezonu na zapleczu siedleckiej okręgówki pozbawiona będzie większych emocji. Dwie kolejki wcześniej ŁDK Łosice zapewniło sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Mający matematyczne szanse na trzecie miejsce na koniec sezonu gospodarze, stali tego dnia przed trudnym zadaniem zatrzymania niepokonanej na wyjazdach łosickiej maszyny, dowodzonej przez trenera Jacka Izdebskiego.

Mecz zaczął się dobrze dla ŁDK. Do zagranej z głębi pola piłki dopadł Maciej Szpura, który wygrał pojedynek bark w bark z obrońcą Patrykiem Siporskim, ominął Konrada Jastrzębskiego i wpakował piłkę do pustej bramki. Gospodarze odpowiedzieli 10 minut później, kiedy to do rzutu wolnego podszedł Jarosław Siporski. Wobec strzału lewą nogą pomocnika Płomienia II bramkarz ŁDK Bartłomiej Radziwonka był bezradny. W 25 minucie z rzutu rożnego dośrodkował J. Siporski, a głową piłkę do swojej bramki skierował Mariusz Szupiluk. W pierwszej połowie gospodarze sprawiali lepsze wrażenie, niż zagubiona momentami drużyna lidera.

W drugiej połowie do inicjatywy na dłuższy czas doszli przyjezdni. Sygnał do ataku dał Łukasz Naumiuk, który strzelił pełnym biegu z około 25 metrów i posłał piłkę do siatki Płomienia II dając wyrównanie. Napór łosiczan trwał. Po faulu Jastrzębskiego na Szpurze w 58 minucie sędzia wskazał na wapno, ale po konsultacji z liniowym uznał, że napastnik ŁDK zanim został sfaulowany był na spalonym. W 72 minucie po strzale głową Przemysława Radziwonki bramkarz Płomienia II zatrzymał piłkę na linii bramkowej. Końcowe 10 minut należało do gospodarzy. Piotr Rogala strzelił gola ze spalonego, a Arkadiusz Mróz minimalnie chybił po strzale głową. Mecz rozstrzygnęła wyprowadzona w przewadze kontra w doliczonym czasie gry, którą wykończył Daniel Głuchowski. Ostatnia akcja meczu okazała się decydująca, a łosiczanie po raz pierwszy w tym sezonie doznali smaku porażki na wyjeździe.

W następnej kolejce Płomień II Dębe Wielkie zagra w Miedznej z tamtejszą Miedzanką (sobota 28 maja, 17:30). Łosiczanie po trzech tygodniach przerwy wrócą na swój obiekt przy ul. Szkolnej, by w niedzielę 29 maja o godzinie 16:00 zmierzyć się z Tajfunem Jartypory. Do zajęcia pierwszego miejsca na koniec sezonu ekipie z grodu nad Toczną brakuje trzech punktów.

22.05.22, 17:15 – Ruda

Klasa A: Płomień II Dębe Wielkie – ŁDK Łosice 3:2 (2:1)

Bramki: Jarosław Siporski 16, Mariusz Szupiluk 25 (sam), Daniel Głuchowski 90 - Maciej Szpura 6, Łukasz Naumiuk 55

Płomień II: 1. Konrad Jastrzębski - 14. Karol Wielgoławski, 10. Arkadiusz Mróz, 16. Patryk Siporski (46, 17. Karol Korczyński, 65, 23. Kamil Ostrowski), 21. Przemysław Barkiewicz - 99. Piotr Rogala, 59. Jarosław Siporski, 89. Marcin Pechcin (60, 20. Daniel Głuchowski), 10. Arkadiusz Mróz, 29. Mateusz Kucharski (85, 9. Marcin Kuć) - 11. Kamil Konowrocki

ŁDK: 1. Bartłomiej Radziwonka (46, 33. Filip Podlipniak) - 10. Jakub Podlipniak (46, 16. Daniel Żek), 26. Przemysław Radziwonka, 6. Mariusz Szupiluk, 13. Jakub Głuchowski (86, 22. Kajetan Rosiak) - 17. Kacper Wyrzykowski, 31. Łukasz Naumiuk, 8. Dawid Ułasiuk, 23. Paweł Sawtyruk (77, 15. Mateusz Horbowicz), 18. Artur Demianiuk (56, 19. Artur Zdun) - 9. Maciej Szpura (76, 27. Marcin Marszałek)

Żółte kartki: Karol Wielgoławski 14, Jarosław Siporski 49, Przemysław Bartkiewicz 73, Daniel Głuchowski 90 - Jakub Głuchowski 18

Sędzia: Paweł Wrochna (Siedlce)