Szalony mecz w Siedlcach. Od 0:3 do 3:3

21:00, 14.05.2022 KS Aktualizacja: 07:38, 15.05.2022

Na pożegnanie z kibicami w sezonie 2021-22 Pogoniści zremisowali 3:3 z Wisłą Puławy.

Trener Damian Guzek dokonał czterech zmian w wyjściowej jedenastce. Na prawej stronie defensywy Wiktora Preussa zastąpił Przemysław Misiak. W środku pola wracający po kartkowej pauzie Wojciech Trochim wskoczył w miejsce Mateusza Piotrowskiego, który doznał urazu na jednym z treningów. Szansę otrzymał Bartosz Wicenciak, który zajął pozycję Marcina Kozłowskiego. Dodatkowo Cezary Demianiuk wrócił do jedenastki kosztem zmagającego się z problemami zdrowotnymi Macieja Górskiego.

Pierwsza połowa nie zapowiadała późniejszych emocji. Wiślacy nie przebierali w środkach i obejrzeli cztery żółte kartki. Najważniejsza była jednak klasyfikacja bramek, a w niej lepsi byli puławianie. W 37 minucie Emil Drozdowicz zamienił na bramkę dośrodkowanie Kacpra Kondrackiego. Pogoniści stworzyli kilka przyzwoitych sytuacji. Marcinho po przechwycie uderzył obok słupka, Misiak był bliski zaskoczenia Piotra Owczarzaka centrostrzałem, a Demianiuk uderzył w boczną siatkę po minięciu trzech rywali przy linii końcowej.

Początek drugiej połowy zupełnie nie wyszedł siedlczanom. Po 10 minutach gry z 0:1 zrobiło się 0:3. Najpierw Jan Flak otrzymał podanie od Drozdowicza i płaskim strzałem z niemal zerowego kąta. Misztal powinien zachować się lepiej przy tej sytuacji. To nic przy kolejnym bramkowym zdarzeniu. Piłka tak parzyła golkipera Pogoni, że doprowadziła do faulu na Drozdowiczu. Jedenastkę na bramkę zamienił Bartłomiej Bartosiak. Guzek zareagował na boiskowe wydarzenia podwójną zmianą. Jednym z duetu nowych twarzy w jedenastce Pogoni był Kamil Włodyka, który w 67 minucie trafił na 1:3. Były pomocnik Elany Toruń kropnął zza pola karnego po zgraniu Miłosza Przybeckiego. W zaskoczeniu Owczarzaka pomógł rykoszet od Krystiana Bracika. Pięć minut później Pogoń złapała kontakt z Wisłą. Przybecki wymienił piłkę z Włodyką i pewnym strzałem pokonał golkipera Dumy Powiśla. W 80 minucie wynik szalonego spotkania ustalił Maciej Wichtowski, Środkowy obrońca dołożył głowę do centry Marcina Kozłowskiego z rzutu rożnego.

Ostatki sezonu 2021-22 dla Pogoni przypadną na wyjazdowy mecz ze Zniczem Pruszków. Zostanie on rozegrany 22 maja o 12:30.

Pogoń Siedlce - Wisła Puławy 3:3 (0:1)

Bramki: Włodyka 67, Przybecki 72, Wichtowski 80 - Drozdowicz 37, Flak 51, Bartosiak 54 k

Pogoń: Misztal - Misiak, Wichtowski, Majewski, Kołoczek - Marcinho, Miguel López (60 Kozłowski), Trochim (88 Sinior), Wicenciak (60 Włodyka), Przybecki - Demianiuk.