Pierwszy zimowy sparing na plus

11:09, 23.01.2022 KS Aktualizacja: 11:16, 25.01.2022

Pogoniści zaczęli zimowe sparingi od wygranej 1:0 z III-ligowym Podlasie Biała Podlaska.

W pierwszej połowie dostępu do bramki Pogoni strzegł Dawid Smug. To czwarty zimowy transfer biało-niebieskich. 28-latek parafował 1,5-roczny kontrakt z II-ligowcem z Siedlec. Smug ostatnio występował w I-ligowym Stomilu Olsztyn. Wcześniej grał m.in. w Hutniku Kraków i Ruchu Chorzów. Najciekawszym wpisem w CV zawodnika są dwa sezony spędzone w drużynie Primavery Interu Mediolan.

Nowy golkiper Pogoni wynudził się setnie w pierwszej połowie spotkania z Podlasiem. Być może miałby więcej pracy gdyby doszło do sparingu z II-ligowcem z Grodziska Mazowieckiego. Beniaminek II ligi przegrał jednak z koronawirusem i siedlczanie musieli poszukać opcji rezerwowej. Wybór padł na III-ligowca z Białej Podlaskiej, który przyjechał do Siedlec w 14-osobowym składzie. Podopieczni Rafała Borysiuka w pierwszych 45 minutach byli tłem dla Pogoni. Nie znaczy to, że na bramkę III-ligowca sunął atak za atakiem. Na dobrą sprawę siedlczanie stworzyli 1,5 sytuacji. To wystarczyło do objęcia prowadzenia.

W 8 minucie biało-niebiescy przeprowadzili składną akcję zakończoną niecelnym strzałem Macieja Górskiego. Pogoniści dłużej utrzymywali się przy piłce i nie wpuszczali rywali na własną połowę, ale w ofensywie brakowało tego czegoś. W 25 minucie Kamil Włodyka został sfaulowany tuż przed polem karnym bialczan. Do rzutu wolnego podszedł Maciej Wichtowski i popisał się pięknym uderzeniem. W końcówce pierwszej połowy Podlasie odżyło i zagrało odważniej, ale gospodarze utrzymali jednobramkowe prowadzenie.

Po zmianie stron nie działo się nic ciekawego. W Pogoni zaprezentowali się testowani zawodnicy, ale żadnego z nich nie można jednoznacznie zweryfikować po miałkich 45 minutach. Pogoniści zaczęli zimę od wygranej 1:0.

Nowy-stary klub znalazł Michał Kobiałka. Pomocnik przeniósł się na zasadzie wypożyczenia do III-ligowych Orląt Radzyń Podlaski. Bartosz Rymek znalazł się w orbicie zainteresowań Pogoni Grodzisk Mazowiecki.

29 stycznia o 12:30 Pogoń podejmie Podlasie Sokołów Podlaski.

Pogoń Siedlce – Podlasie Biała Podlaska 1:0 (1:0)

Bramka: Maciej Wichtowski 25

Pogoń: (I połowa) 97. Dawid Smug – 98. Maciej Kołoczek, 5. Kamil Rokosz, 19. Maciej Wichtowski, 2. Krystian Miś – 7. Miłosz Przybecki, 14. Jakub Sinior, 27. Kamil Włodyka, 8. Marcinho, 25. Cezary Demianiuk – 22. Maciej Górski. (II połowa) 70. Maksym Wadach – 24. Przemysław Misiak, 6. Mateusz Piotrowski, 15. Mateusz Jarzynka, 32. Szymon Mucha – 23. Maciej Kiełkucki, 14. Jakub Sinior (70, 17. Bartłomiej Moch), 9. Wojciech Trochim, 18. Miguel López, 21. Dominik Leszczuk – 8. Marcinho