Pewna wygrana drużyny Grabdy

19:35, 08.01.2022 KS Aktualizacja: 19:35, 08.01.2022

KPS Siedlce wygrał 3:0 z ZAKSĄ Strzelce Opolskie.

To pierwsza wygrana siedlczan w 2022 roku. Trzy dni wcześniej siatkarze Mateusza Grabdy zainkasowali punkt po przegranej 2:3 z AZS AGH Kraków.

Początek meczu nie ułożył się po myśli KPS. ZAKSA wyszła na prowadzenie 7:4 po kilku akcjach. Siedlczanie nie przejęli się i wjechali na właściwe tory, doprowadzając do remisu 9:9. Trener gości z województwa opolskiego ratował się czasami, ale jego wysiłki nie przyniosły oczekiwanego efektu. KPS wygrał pierwszego seta do 18. W drugiej partii gospodarze szybko wypracowali trzypunktową przewagę i jej pilnowali przez większość tej odsłony. Trener Grabda w drugiej połowie seta dał odpocząć Adamowi Lorencowi i Mariuszowi Magnuszewskiemu. Siedlczanie wygrali do 20 i objęli prowadzenie 2:0.

W trzecim secie KPS nie spuścił z tonu. Z dobrej strony zaprezentował się Wiktor Mielczarek, który po raz drugi z rzędu wystąpił w podstawowym składzie siedlczan. Podopieczni Grabdy powtórzyli wynik z pierwszego seta i dopisali trzy punkty do swojego okazałego konta.

15 stycznia o 17:00 KPS podejmie Olimpię Sulęcin.

KPS Siedlce - ZAKSA Strzelce Opolskie 3:0 (25:18, 25:20, 25:18)

KPS: 1. Frankowski, 3. R. Nowak, 6. Lorenc, 15. Magnuszewski, 23. Mielczarek, 84. Michalak i 16 Waloch (libero) oraz 2. Borkowski, 4. Markiewicz, 8. Pawlun, 10. Gołębiowski, 11. Potera

MVP: Adam Lorenc