Pogoń zakończyła rok nieoczekiwaną porażką

11:13, 05.12.2021 BC Aktualizacja: 16:51, 05.12.2021

W ostatnim ligowym meczu w 2021 roku Pogoń Siedlce nieoczekiwanie przegrała z Hutnikiem Kraków.

Mecz z Hutnikiem był dla Pogoni ostatnim tegorocznym ligowym starciem. W porównaniu do środowego starcia z Ruchem w składzie siedlczan zaszły dwie zmiany. Do wyjściowej jedenastki wskoczyli Rafał Misztal oraz Wojciech Trochim.

W pierwszej połowie aktywniejszy był Hutnik, chociaż obie drużyny szukały swoich szans. Po stronie gości strzały oddali Patryk Kieliś oraz Dominik Zawadzki, z kolei w Pogoni szczęścia szukali Marcin Kozłowski i Miłosz Przybecki. W 31 minucie uderzeniem głową wynik otworzył Kamil Sobala. Siedlczanie starali się odpowiedzieć jeszcze przed zmianą stron, ale nie potrafili rozmontować defensywy gości, a gdy ta sztuka im się udałą i do siatki trafił Przemysław Misiak, to arbiter dostrzegł spalonego.

W drugiej połowie Pogoń chciała odrobić straty. Siedlczanie dwukrotnie trafiali w słupki, a sytuacje te zemściły się w 69 minucie. Na 2:0 dla Hutnik podwyższył Łukasz Kędziora i sytuacja gospodarzy mocno się skomplikowała. Wynik na 3:0 dla gości w 79 minucie ustalił Daniel Hoyo-Kowalski i siedlczanie ponieśli domową klęskę 0:3.

Pogoń meczem z Hutnikiem zakończyła zmagania w 2021 roku w eWinner II lidze. Po 20 kolejkach siedlczanie mają na swoim koncie 24 punkty.

Pogoń Siedlce – Hutnik Kraków 0:3 (0:1)

Bramki: Kamil Sobala 31, Łukasz Kędziora 69, Daniel Hoyo-Kowalski 79

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 11. Wiktor Preuss, 19. Maciej Wichtowski, 3. Robert Majewski, 98. Maciej Kołoczek (73, 6. Mateusz Piotrowski) – 7. Miłosz Przybecki, 9. Wojciech Trochim (82, 15. Eduards Višņakovs), 18. Miguel López (46, 17. Bartosz Rymek), 10. Marcin Kozłowski (46, 14. Michał Kobiałka), 56. Cezary Demianiuk (25, 24. Przemysław Misiak) – 22. Maciej Górski

Żółte kartki: Wojciech Trochim 17 – Daniel Hoyo-Kowalski 34, Jakub Wilczyński 45+1, Kamil Sobala 46, Patryk Kieliś 54, Łukasz Kędziora 61