Kolejny pięciosetowy thriller Ósemki

23:04, 04.12.2021 KU Aktualizacja: 23:07, 04.12.2021

Ósemka Siedlce nie powtórzyła wyniku sprzed kilku dni i tym razem przegrała w pięciu setach. Lepszym zespołem okazała się Sparta Warszawa.

Siatkarki Jarosława Plewińskiego w środę wygrały drugie w tym sezonie spotkanie. W zaległym meczu ósmej kolejki siedlczanki pokazały charakter w starciu z ŁKS II Łódź i wygrały ten mecz 3:2. Mecz ze Spartą Warszawa okazał się trudniejszym spotkaniem dla siedlczanek. Mimo prowadzenia po dwóch setach, kolejne partie padły łupem przyjezdnych. Kluczowy był czwarty set, w którym siedlczanki nie potrafiły zakończyć meczu przy stanie 24:21 i straciły pięć kolejnych punktów. Kolejną złą informacją dla obozu Ósemki jest kontuzja Iwony Kandory, która zeszła z boiska w czwartym secie i już nie wróciła na parkiet. Ostatecznie po wyrównanym spotkaniu lepsze okazały się siatkarki ze stolicy.

Ósemka za ten mecz dopisała sobie do ligowego dorobku 1 punkt. Po 10 kolejkach siatkarki z Siedlec zajmują ostatnie miejsce i do fazy rewanżowej przystępują z 7 punktami. Kolejny mecz Ósemki już za tydzień, przeciwnikiem w tym domowym starciu będzie Uniwersytet Gdański.

4.12.21, 18:00 - Siedlce (hala ZSP nr 3)

II liga: Ósemka Siedlce - Sparta Warszawa 2:3 (25:22, 25:23, 19:25, 24:26, 13:15)

Ósemka: Grzelak, Teodorska, Kułak,  Potępska,  Kandora, Betke i Choina (libero) oraz Krzymowska, Ciupa (libero)