Złota jesień ŁDK. Fotel lidera zimuje w Łosicach (fotogaleria)

18:21, 14.11.2021 KU Aktualizacja: 18:52, 14.11.2021

W meczu 13 kolejki siedleckiej klasy A, drużyna ŁDK Łosice pokonała na swoim stadionie Grodzisk Krzymosze 2:0.

Już przed niedzielnym meczem zespół ŁDK Łosice zapewnił sobie tytuł najlepszej drużyny jesieni sezonu 2021/22. Starcie z Grodziskiem Krzymosze miało stać się dla łosiczan udanym pożegnaniem z własnymi kibicami przed zimową przerwą. Zespół z gminy Mordy pokazał już w tym sezonie, że potrafi postawić się w wyjazdowych meczach wyżej notowanym rywalom, czego dowodem był choćby bezbramkowy remis z Tajfunem w Jartyporach. Grodzisk w poprzednim sezonie sprawił dużą niespodziankę wygrywając w Łosicach.

W pierwszej połowie meczu dużo lepiej wyglądała drużna Grodziska, która kilkukrotnie poważnie zagroziła bramce ŁDK. W 9 minucie w sytuacji sam na sam z Danielem Kozakiem górą był bramkarz Łosic Piotr Jaszczuk. Gospodarze mieli dużo szczęścia w 25 minucie, kiedy piłkę zmierzającą do pustej bramki wybił stoper Przemysław Radziwonka. W 38 minucie raz jeszcze udaną paradą popisał się Jaszczuk. Ostatnią próbą ataku bramki gospodarzy był niecelny strzał Jakuba Zacharczuka. Spokój w serca obecnych na stadionie kibiców wlał tuż przed przerwą Łukasz Naumiuk, który uderzeniem z dystansu pokonał Karola Kordeckiego. Piłka po drodze do siatki odbiła się jeszcze od słupka i dała gospodarzom prowadzenie, pozwalając zapomnieć o nieco rozczarowującej połówce.

Po przerwie gospodarze grali jakby zrzucili niewidzialny ciężar z barków - częściej byli przy piłce i operowali nią mądrzej. Drugą bramkę dla ŁDK zapoczątkował wrzut z autu. Piłka trafiła do Macieja Szpury, który wstrzelił piłkę na długi słupek. Akcję sfinalizował wprowadzony minutę wcześniej Cezary Chraszcz. W drugiej połowie rozruszał się Kacper Wyrzykowski. Skrzydłowy łosiczan mógł zakończyć mecz z dwiema asystami, ale minimalnie pudłowali w dogodnych sytuacjach z jego podań Naumiuk i Paweł Sawtyruk.

13 kolejka była ostatnią w tym roku serią gier w siedleckiej klasie A. Najlepszą drużyną pierwszego etapu sezonu z pięciopunktową przewagą jest ŁDK Łosice. Po zwycięskim meczu w Jartyporach, drugie miejsce na koniec jesieni zajęła drużyna ULKS Gołąbek, spychając na trzecie miejsce pokonanego tego dnia Rywala Ruchna. Drużyny z tego szczebla rozgrywkowego udały się na zasłużony odpoczynek i wznowią rywalizację wiosną.

14.11.21, 13:00 – Łosice

Klasa A: ŁDK Łosice - Grodzisk Krzymosze 2:0 (1:0)

Bramki: Łukasz Naumiuk 44, Cezary Chraszcz 61

ŁDK: 12. Piotr Jaszczuk - 3. Dominik Marczewski (60, 13. Jakub Głuchowski), 5. Przemysław Radziwonka, 6. Mariusz Szupiluk, 9. Maciej Szpura - 11. Kacper Wyrzykowski (85, 2. Michał Niciporuk), 4. Paweł Bartoszuk (75, 15. Mateusz Horbowicz), 8. Dawid Ułasiuk, 31. Łukasz Naumiuk (85, 18. Artur Demianiuk), 23. Paweł Sawtyruk - 7. Mateusz Weśniuk (60, 21. Cezary Chraszcz)

Grodzisk: 99. Karol Kordecki - 14. Piotr Młynarz (75, 7. Dawid Stanisławowski) 11. Mateusz Majewski (85, 23. Jakub Królikowski), 29. Damian Michalak, 30. Jarosław Michalak -  26. Jakub Zacharczuk, 8. Paweł Zacharczuk, 5. Krystian Dmowski (65, 28. Adrian Starak), 20. Jakub Bączek, 19. Konrad Michalak - 9. Daniel Kozak

Żółte kartki: Dawid Ułasiuk 42 - Mateusz Majewski 73, Paweł Zacharczuk 90

Sędzia: Marcin Wojciechowski (Siedlce)