Trzy do zera na terenie lidera

18:59, 23.10.2021 KS Aktualizacja: 09:48, 24.10.2021

Pogoń Siedlce przegrała 0:3 w Rzeszowie z liderem II ligi - Stalą.

Damian Guzek na mecz z liderem dokonał trzech zmian w wyjściowej jedenastce. Trener Pogoni nadal nie mógł skorzystać z zawieszonego Macieja Górskiego, który w poprzednim sezonie czterokrotnie pokarał rzeszowian, tyle że mecz był rozgrywany w Stalowej Woli. W Rzeszowie Stal nie zwykła przegrywać. Do jedenastki siedlczan wskoczyli Michał Kobiałka, Wiktor Preuss i Franciszek Wróblewski.

W pierwszej połowie rzeszowianie mieli więcej z gry, jednak ich gra dobrze wyglądała do momentu dojścia do szesnastki gości. Szczególnie aktywna była lewa flanka, jednak piłkarzom ustawionym w świetle bramki brakowało finalizacji. W 25 minucie pod bramką Bartosza Klebaniuka było groźnie po strzale ekspogonisty Krzysztofa Danielewicza. Siedlczanie nastawili się na grę z kontry i kilkukrotnie ukąsili rywali. Strzały z dystansu Kobiałki i Wróblewskiego nie przyniosły jednak powodzenia. Swoich sił próbował również Wojciech Trochim, który jednak przestrzelił po podaniu aktywnego Miłosza Przybeckiego. Do przerwy na Stadionie Miejskim w Rzeszowie bramki nie padły.

Drugą połowę zaczął Dominik Marczuk, który uderzył niecelnie zza szesnastki. Po chwili Patryk Małecki przestrzelił po wyłożeniu Mustafajewa. W odpowiedzi Przybecki fatalnie przestrzelił z dogodnej pozycji wypracowanej podaniem Krystiana Misia. W 56 minucie przewaga gospodarzy została udokumentowana. Mustafajew wykończył podanie Prokicia wzdłuż pola bramkowego. Po chwili asystent przy pierwszym golu trafił z powietrza w boczną siatkę. W 61 minucie w pożegnalnej akcji Wróblewski oddał anemiczny strzał zza pola karnego. Przy następnej przerwie w grze skrzydłowego zastąpił Cezary Demianiuk. W 65 minucie Piotrowski uderzył nad poprzeczką z dystansu. Po chwili środkowy pomocnik Pogoni dopuścił się dramatycznej straty. Piłka trafiła do Danielewicza, który jednak nie zdołał pokonać szczęśliwie i skutecznie interweniującego Klebaniuka. W 74 minucie było po meczu. Golkiper Pogoni świetnie zachował się po strzale Małeckiego, ale przy dobitce Mustafajewa niewiele mógł już zrobić. W ostatniej minucie siedlczanie mogli złapać kontakt, ale Marcin Kozłowski niecelnie pocelował po fatalnym zagraniu Kaczorowskiego. Stal ustaliła wynik na 3:0 w doliczonym czasie gry. Na raty Klebaniuka pokonał Krystian Wrona.

27 października Pogoń czeka mecz w Pucharze Polski. Siedlczanie o 13:00 zaczną mecz z Motorem Lublin.

Stal Rzeszów – Pogoń Siedlce 3:0 (0:0)

Bramki: Ramil Mustafajew 56, 74, Krystian Wrona 90+2

Stal: 39. Wiktor Kaczorowski – 15. Dominik Marczuk, 23. Krystian Wrona, 26. Łukasz Góra (33, 32. Samuel Kuc), 37. Piotr Głowacki – 10. Bartłomiej Poczobut, 7. Krzysztof Danielewicz (84, 22. Jakub Szczypek), 68. Bartosz Wolski (90+1, 17. Dawid Olejarka) – 6. Ramil Mustafajew (90+1, 9. Rafał Macjewski), 19. Patryk Małecki (84, 18. Bartosz Snopczyński), 11. Andreja Prokić