Rezerwy Płomienia bez ognia w ataku. Łosice wciąż niezdobyte

21:40, 18.10.2021 K.U Aktualizacja: 21:52, 18.10.2021

W meczu 9 kolejki siedleckiej klasy A - ŁDK Łosice pokonał na swoim obiekcie Płomień II Dębe Wielkie 4:0.

Do twierdzy lidera tabeli siedleckiej klasy A tym razem przyjechała ekipa rezerw Płomienia Dębe Wielkie. Dla zespołu z powiatu mińskiego jest to pierwszy sezon po awansie z klasy B. Ekipa Szymona Góreckiego pokazała już w aktualnych rozgrywkach, że potrafi urywać punkty wyżej notowanym rywalom - o czym świadczą wyjazdowe zwycięstwa z ULKS Gołąbek i LKS Ostrówek. Łosiczanie nie zważając na nic, odprawiają z kwitkiem kolejnych przeciwników, torując sobie drogę do miana najlepszej drużyny rundy jesiennej. Ekipa Jacka Izdebskiego nie przegrała na swoim boisku od 23 maja i po meczu kolejnym zamierzała dalej podtrzymać tę passę. Po raz ostatni ŁDK mierzył się w Łosicach z rezerwami Płomienia 28 października 2018 roku, gospodarze pod dwóch bramkach Macieja Szpury wygrali wówczas 2:0.

Ze względu na spóźnienie trójki sędziowskiej, spotkanie rozpoczeło się z dwudziestominutowym opóźnieniem. Od pierwszych minut nieśmiało atakowali łosiczanie, ale dobrze broniąca defensywa Płomienia II uniemozliwiała dojście do dogodnych okazji strzeleckich. Najlbiżej strzelenia bramki był w tej części meczu Paweł Sawtyruk, ale jego strzał lobem został wybity z linii bramowej przez Arkadiusza Mróza. Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 35 minucie. Obrońcy PDW nie zdołali przeciąć podania Dawida Ułasiuka do Kacpra Wyrzykowskiego. Skrzydłowy łosiczan w swoim stylu zabrał się z piłką i z ostrego kąta pokonał Konrada Jastrzębskiego.

Drugą połowę lepiej zaczęli przyjezdni. W 52 minucie w znakomitej sytuacji znalazł się Kamil Tymiński, ale w ostatniej chwili zablokował jego uderzenie stoper ŁDK Przemysław Radziwonka. 5 minut później przed szansą na kolejną bramkę stanęli łosiczanie. Mateusz Król sfaulował w polu karnym Sawtyruka i sędzia Damian Śliwiński wskazał na 11 metr. Z karnego bramkę zdobył etatowy wykonawca jedenastek Łukasz Naumiuk. W 59 minucie kolejną sytuację dla Płomienia miał Tymiński, jednak strzelił ponad bramką. Zawodnikom ŁDK pozostało dokończyć dzieła. W 79 minucie zespołowo rozegraną akcję precyzyjnym strzałem wykończył Cezary Chraszcz. Na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry pozostawiony bez krycia Kacper Chwedoruk otrzymał podanie od Pawła Bartoszuka i w sytuacji sam na sam z łatwością skierował piłkę do bramki po raz czwarty. Tuż przed końcem goście strzelili kontaktową bramkę, ale liniowy dopatrzył się w tej sytuacji spalonego.

W następnej serii gier drużyna ŁDK Łosice rozegra na wyjeździe bardzo ważne, być może nawet w kontekście całego sezonu, starcie z trzecim w tabeli Tajfunem Jartypory. ten mecz rozegrany zostanie w sobotę 23 października o godzinie 15. Płomień II Dębe Wielkie podejmie w Rudzie Miedzankę Miedzna - to spotkanie zaplanowano na niedzielę 24 października o godzinie 11.

17.10.21, 15:20 – Łosice

Klasa A: ŁDK Łosice - Płomień II Dębe Wielkie 4:0 (1:0)

Bramki: Kacper Wyrzykowski 35, Łukasz Naumiuk 57 (k), Cezary Chraszcz 79, Kacper Chwedoruk 85

ŁDK: 12. Piotr Jaszczuk (45. 1. Filip Podlipniak) - 10. Jakub Podlipniak, (66, 22. Kajetan Rosiak), 5. Przemysław Radziwonka, 6. Mariusz Szupiluk, 9. Maciej Szpura (82, 16. Daniel Żek)- 11. Kacper Wyrzykowski (77, 15. Mateusz Horbowicz), 8. Dawid Ułasiuk, 4. Paweł Bartoszuk, 31. Łukasz Naumiuk (71, 19. Kacper Chwedoruk), 21. Cezary Chraszcz (86, 17. Chwedoruk Marcin) - 23. Paweł Sawtyruk

Płomień II: 1. Konrad Jastrzębski - 39. Mateusz Król (66, 15. Waldemar Trąbiński), 14. Karol Wielgoławski, 10. Arkadiusz Mróz, 20. Bartosz Suski - 99. Piotr Rogala (78, 23. Konowrocki Kacper), 89. Marcin Pechcin (71, 69. Mateusz Kucharski), 59. Jarosław Siporski, 17. Karol Korczyński, 16. Paweł Kowalski - 9. Kamil Tymiński (64, 21. Piotrkowicz Jakub)

Żółte kartki: Mariusz szupiluk 48, Przemysław Radziwonka 60, Marcin Chwedoruk 90 - Paweł Kowalski 26

Sędzia: Damian Śliwiński (Siedlce)