KPS nadal niepokonany w I lidze

22:50, 14.10.2021 KS Aktualizacja: 23:11, 14.10.2021

Pod czujnym okiem kamer KPS Siedlce wygrał 3:2 z Legią Warszawa.

Siedlczanie mogli wygrać 3:0, ale w pierwszym secie roztrwonili prowadzenie 24:21. Drużynę Mateusza Grabdy dopadła niemoc i z trzypunktowego prowadzenia zrobiła się dwupunktowa porażka. Gospodarze powetowali sobie niepowodzenie w drugim i trzecim secie.

Przed czwartą partią Legia znalazła się pod ścianą. Karol Rawiak i spółka nie mogli sobie pozwolić na porażkę i nie pozwolili. Do wyłonienia zwycięzcy niezbędny okazał się tie-break. Siedlczanie dobrze zaczęli i mogli prowadzić 6:3, jednak pomimo kilku okazji przegrali ważną wymianę i zrobiło się 5:4. Na półmetku piątej partii było 8:5 dla gospodarzy. Ostatecznie KPS wygrał do 9 i cały mecz 3:2. Zwieńczeniem meczu był as serwisowy Mateusza Borkowskiego.

23 października o 18:00 KPS Siedlce zagra na wyjeździe z MKS Będzin.

KPS Siedlce - Legia Warszawa 3:2 (24:26, 25:22, 25:16, 14:25, 15:9)

KPS: 1. Filip Frankowski, 3. Radosław Nowak, 6. Adam Lorenc, 7. Damian Dobosz, 15. Mariusz Magnuszewski, 84. Bartosz Michalak i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 2. Mateusz Borkowski, 4. Adrian Markiewicz, 8. Dawid Pawlun, 10. Michał Gołębiowski, 13. Mateusz Jóźwik