Nowe otwarcie w Jabłonnie Lackiej

13:05, 11.10.2021 KS Aktualizacja: 17:44, 11.10.2021

Jabłonianka Jabłonna Lacka doczekała się powrotu na własne boisko. Podopieczni Rusłana Mielniczuka zaczęli nowy rozdział w swojej historii od wygranej 6:2 z MKS Małkinia.

WYDARZENIE KOLEJKI

Przed pierwszym gwizdkiem trener Mielniczuk obawiał się tremy swoich zawodników związanej z grą na nowym obiekcie. Większe powody do zmartwień miał trener MKS Małkinia. Karol Dmochowski zasiadł na ławce w podwójnej roli, jednak nie pojawił się na boisku. W protokole gości znalazło się zaledwie 13 nazwisk.

W pierwszych minutach aktywny na lewym skrzydle był Grzegorz Maciejec, lecz jego drużyna nie uzyskała z tego tytułu korzyści. W 10 minucie Jacek Toczyski zmarnował sytuację sam na sam z Jakubem Borowym. Po chwili po drugiej stronie boiska Przemysław Wrzosek wygrał pojedynek oko w oko z Bartoszem Składanowskim. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy gospodarze podkręcili tempo. Raz za razem sunęły ataki na bramkę MKS. Sygnał do ataku dał Jacek Toczyski, który skutecznie dobił uderzenie Piotra Krysińskiego. 21-letni napastnik nie zamierzał zadowolić się jednym trafieniem i w 16 minut skompletował klasycznego hat tricka. Przy jego golach na 2:0 i 3:0 asystowali odpowiednio Mateusz Zawadzki i Bartłomiej Czerkas. Do przerwy było 3:0 dla Jabłonianki.

W drugiej połowie największym grzechem Jabłonianki była nieskuteczność. Gospodarze powinni dobić rywali i zamknąć mecz do 60 minuty. Tymczasem MKS Małkinia odpowiedział na niewykorzystane sytuacje rezerwowego Piotra Domańskiego trafieniem Michała Zawistowskiego z rzutu karnego. Jabłonianka błyskawicznie powróciła na trzybramkowe prowadzenie. Krysiński zamienił na bramkę podanie Grzegorza Przesmyckiego. Kolejny fragment spotkania to koncert zmarnowanych sytuacji przez gospodarzy. W 70 minucie Zawistowski wykorzystał wysokie ustawienie linii defensywnej, wyszedł sam na sam z Wrzoskiem i go przelobował. Końcówka należała do Jabłonianki, a konkretnie Daniela Toczyskiego. Rezerwowy najpierw zdobył bramkę, a następnie zanotował asystę przy golu innego zmiennika - Cezarego Rytla. Jabłonianka wygrała 6:2.

Po meczu doszło do pokazowego starcia Jabłonianki z oldbojami klubu. O 14:00 dokonano oficjalnego otwarcia obiektu.

NA INNYCH BOISKACH

Orzeł i Fenix nie zepsuły napięcia przed meczem na szczycie, który odbędzie się już 17 października o 13:00 w Uninie. Lider tabeli wygrał 3:0 z Hutnikiem w Trąbkach, natomiast wicelider w identycznym rozmiarze rozprawił się z Sępem. W następnej kolejce Orzeł sprawdzi możliwości Fenixa. Stawką hitowo zapowiadającego się spotkania może być mistrzostwo jesieni. Na wpadkę jednej z drużyn - lub obu - czeka Jastrząb, który wraz z poprawiającą się sytuacją kadrową notuje coraz lepsze wyniki.

Drugą wygraną w sezonie zanotował Kolektyw. Po wygranej w Mordach to Polonez stał się czerwoną latarnią ligi. Nie doszło do skutku spotkanie Mazovii II z Wektrą. Chroniczne problemy kadrowe teamu ze Zbuczyna doprowadziły do odwołania i przełożenia meczu.

9 kolejka (9-10 października)

Czarni Węgrów - Kosovia Kosów Lacki 3:2 (0:0)