Ligowy debiut Guzka na plus

15:01, 03.10.2021 KS Aktualizacja: 22:46, 03.10.2021

Pogoniści w pierwszym ligowym meczu pod wodzą Damiana Guzka wygrali 1:0 z KKS Kalisz.

Trener Damian Guzek postawił w bramce na Rafała Misztala. Szansę na prawej obronie, podobnie jak w meczu pucharowym z Sokołem Ostróda, dostał Przemysław Misiak. Niespodziewanie w drugiej linii pojawił się nominalny defensor Julien Tadrowski. O ofensywę mieli dbać Maciej Górski, Marcin Kozłowski, Miłosz Przybecki oraz Franciszek Wróblewski.

Pierwszy kwadrans spotkania był wyrównany. Najlepszą okazję stworzyli goście z Kalisza. W 4 minucie Toni Segura ostemplował słupek po strzale z pola karnego. W szeregach Pogoni aktywny był Marcin Kozłowski, ale nie znalazło to przełożenia na tablicy z rezultatem. W 21 minucie Piotr Giel był bliski zaskoczenia Rafała Misztala po strzale piętą, dobijał jeszcze Nikodem Zawistowski, ale znowu Pogoń uchroniło obramowanie. Ostatni kwadrans pierwszej połowy nie obfitował w wielkie emocje. KKS nieco podostrzył grę, ale nie odbiło się to na rezultacie. Do przerwy było 0:0.

Tuż po przerwie Mateusz Wysokiński oddał celny, ale za lekki, strzał na bramkę Misztala. W 56 minucie Pogoniści wyszli z kontrą. Górski świetnie przeniósł ciężar gry na drugą flankę, jednak Miłosz Przybecki zmarnował sytuację strzelecką. Sytuacja kaliszan pogorszyła się w 63 minucie. To właśnie wtedy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartkę obejrzał Przemysław Stolc. W 69 minucie groźny strzał Macieja Wichtowskiego został zablokowany w ostatniej chwili.

W 73 minucie siedlczanie dopięli swego. Najpierw strzał Przybeckiego został wybity tuż sprzed linii bramkowej przez Mateusza Mączyńskiego. Akcja trwała jednak dalej i została sfinalizowana przez skrzydłowego Pogoni, który potężnie uderzył z pola karnego. Swój udział w trafieniu miał Górski, który zaciekle walczył o piłkę z leżącym rywalem. W 77 minucie powinno być 2:0, ale Cezary Bujalski uderzył zbyt czytelnie po świetnym wypuszczeniu Przybeckiego.  Jeszcze bliżej szczęścia było w końcówce regulaminowego czasu gry, ale Górski nie zdołał wykończyć kontry napędzonej przez Wiktora Preussa. Pomimo niewykorzystanych okazji Pogoń wygrała 1:0 i wydostała się ze strefy spadkowej.

9 października o 15:00 Pogoń zagra na wyjeździe z Wigrami Suwałki.

03.10.21, 14:00 - Siedlce (stadion ROSRRiT)

eWinner II liga: Pogoń Siedlce - KKS 1925 Kalisz 1:0 (0:0)

Bramka: Miłosz Przybecki 73

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 24. Przemysław Misiak, 19. Maciej Wichtowski, 3. Robert Majewski, 2. Krystian Miś – 7. Miłosz Przybecki (85, 11. Wiktor Preuss), 27. Julien Tadrowski, 6. Mateusz Piotrowski, 10. Marcin Kozłowski (72, 9. Wojciech Trochim), 23. Franciszek Wróblewski (67, 20. Cezary Bujalski) – 22. Maciej Górski

KKS: 1. Maciej Krakowiak - 37. Nikodem Zawistowski (67, 22. Karol Smajdor), 32. Przemysław Stolc, 26. Filip Kendzia (59, 11. Michał Borecki), 8. Mateusz Mączyński, 77. Daniel Kamiński - 16. Bartłomiej Putno (59, 9. Mateusz Majewski), 3. Mateusz Gawlik, 24. Mateusz Wysokiński (67, 14. Bartosz Gęsior), 20. Toni Segura (79, 7. Bartłomiej Maćczak) - 99. Piotr Giel

Żółte kartki: Maciej Górski 68, Przemysław Misiak 75 - Mateusz Wysokiński 37, Przemysław Stolc 41, 63, Filip Kendzia 44, Daniel Kamiński 52, Ryszard Wieczorek 52 (na ławce), Piotr Giel 85, Mateusz Majewski 90+5

Czerwona kartka: Przemysław Stolc (63, KKS, za drugą żółtą)

Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska)