Lekcja od mistrza Polski

19:00, 25.09.2021 KS Aktualizacja: 19:51, 25.09.2021

Ogniwo Sopot wygrało 57:14 z Pogonią w Siedlcach.

Początek spotkania potwierdził przedmeczowe przewidywania. Ogniwo dominowało i objęło prowadzenie 19:0. Siedlczanie nie poddali się i zaskoczyli pewnych siebie rywali. Igor Piątek zanotował akcję 5+2, zaś Norbert Kargol był o włos od przyłożenie. Pogoniści grali dobrze, najlepiej w przekroju całego spotkania, ale zostali skontrowani. Do przerwy było 26:7 dla teamu z Trójmiasta.

W drugiej połowie powtórzył się scenariusz z Gdyni - punktowali tylko rywale Pogoni. Ostatecznie siedlczanie przegrali 14:57.

Pogoniści poczekają na przełamanie co najmniej do połowy października, ponieważ najbliższy wyjazdowy mecz z Master Pharmem Łódź prawdopodobnie zostanie przełożony.

MKS Pogoń Awenta Siedlce - Ogniwo Sopot 14:57 (7:26)

Punkty: Igor Pątek 9 (P, 2 pd), Colin Nyaoda 5 (P) - Wojciech Piotrowicz 12 (6 pd), Jakub Burek 10 (2 P), Mateusz Plichta 10 (2 P), Dwayne Burrows 5 (P), Władysław Grabowski 5 (P), Irakli Tsivtsivadze 5 (P), Wiktor Wilczuk 5 (P), Nikolas Wołowczyk 5 (P)

Pogoń: 1. Dawid Rajewski (68, 17. Arkadiusz Radzikowski), 2. Adrian Chróściel, 3. Isitolo Tuumotooa, 4. Krystian Olejek (65, 24. Paweł Krzewniak), 5. Bartłomiej Bareja (77, 22. Marek Mirosz), 6. Norbert Kargol (47, 16. Kostiantyn Guriłow), 7. Colin Nyaoda, 8. Eduard Wertyłećkyj (61, 26. Krzysztof Dmowski), 9. Krystian Adamiak, 10. Igor Pątek, 11. Tomasz Biernacki, 12. Mateusz Dąbrowski (73, 21. Filip Skup), 13. Patelesio Sili, 14. Szymon Kowalczyk, 15. Łukasz Korneć (61, 20. Kacper Boruc)