W Siedlcach wygrała Pogoń, tyle że niewłaściwa

15:38, 19.09.2021 KS Aktualizacja: 23:14, 19.09.2021

Siedlecka Pogoń przegrała 1:2 z imienniczką z Grodziska Mazowieckiego.

Trener Bartosz Tarachulski został zmuszony do kreatywności. Maciej Górski był niedostępny z powodu uzbierania czterech żółtych kartek, zaś Julien Tadrowski pauzował za bezpośrednią czerwoną kartkę, którą obejrzał tydzień wcześniej w Krakowie.

W 4 minucie opłaciła się presja na Arturze Halucha. Naciskany golkiper grodziskiej Pogoni podał do Miłosza Przybeckiego, który zdecydował się na strzał tuż zza linii pola karnego. Uderzenie zostało zablokowano i minęło bramkę gości. Na kolejną okazję siedlczan przyszło poczekać do 10 minuty. To wtedy piłkę przed polem karnym rywali otrzymał Marcin Kozłowski, lecz uderzył wprost w Halucha. Beniaminek z Grodziska Mazowieckiego odpowiedział przed upływem pierwszego kwadransa. Strzał Michała Wrzesińskiego był niecelny, zaś Jean Franco Sarmiento główką z kilku metrów trafił w dobrze ustawionego Bartosza Klebaniuka.

W 25 minucie Sarmiento ponownie główkował. Po rzucie rożnym napastnikowi grodziskiej Pogoni zabrakło niewiele do szczęścia. Kilka chwil później Sarmiento znowu doszedł do sytuacji strzałowej. Po dośrodkowaniu Michała Zimmera nie miał jednak z czego uderzyć i piłka minęła posterunek Klebaniuka w znacznej odległości. W 37 minucie goście z Grodziska Mazowieckiego objęli prowadzenie. Wrzesiński jakimś cudem wepchnął piłkę do bramki po dograniu Sarmiento. Podopieczni Krzysztofa Chrobaka nie zadowolili się minimalnym prowadzeniem i jeszcze przed przerwą strzelili gola na 2:0. Po serii nieporozumień i wstydliwych błędów w obronie Wojciech Kalinowski umieścił piłkę w opuszczonej bramce. Siedlczanie zdążyli odpowiedzieć tuż przed przerwą. Kozłowski dograł do Przybeckiego, który złamał akcję do środka i mocnym uderzeniem przy słupku pokonał Halucha.

Do drugiej połowy gospodarze przystąpili bez zmian. To było zaskakujące, ponieważ w pierwszej połowie kilku piłkarzy było całkowicie poza grą. W 55 minucie Haluch poradził sobie ze strzałem Rymka. W kolejnych minutach biało-niebiescy irytowali nieporadnością. Trener Tarachulski długo czekał ze zmianami. Dopiero po 3/4 meczach na ławkę powędrowali bezproduktywni Wojciech Trochim i Eduards Visnakovs. W 72 minucie powinno być 2:2. Grodziszczanie przetrwali jednak ostrzał. Najbliżej szczęścia był Cezary Demianiuk, ale w tłoku w polu bramkowym nie miał miejsca na celne uderzenie. Minuty uciekały, a kolejnych okazji nie było. W 89 minucie Sarmiento nie wykorzystał 100-procentowej okazji po kontrze. Po chwili czerwoną kartkę, za dwie żółte w przeciągu kilkudziesięciu sekund, obejrzał Michał Zimmer. Piłkę na remis miał na nodze Franciszek Wróblewski, ale Haluch do spółki Aleksandrem Theusem uratowali grodziszczan od remisu.

26 września o 16:00 Pogoń zagra na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice.

19.09.21, 14:00 - Siedlce (stadion ROSRRiT)

eWinner II liga: Pogoń Siedlce - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:2 (1:2)

Bramki: Miłosz Przybecki 45+2 - Michał Wrzesiński 37, Wojciech Kalinowski 44

Pogoń S.: 97. Bartosz Klebaniuk - 98. Maciej Kołoczek, 19. Maciej Wichtowski, 3. Robert Majewski, 2. Krystian Miś - 7. Miłosz Przybecki, 9. Wojciech Trochim (67, 6. Mateusz Piotrowski), 17. Bartosz Rymek (79, 18. Miguel Lopez), 10. Marcin Kozłowski, 56. Cezary Demianiuk - 15. Eduards Visnakovs (67, 23. Franciszek Wróblewski)

Pogoń G. M.: 1. Artur Haluch - 23. Michał Zimmer, 99. Daniel Choroś (77, 8. Rafał Zembrowski), 27. Michał Gładysz, 75. Aleksander Theus - 77. Wojciech Kalinowski (77, 20. Piotr Maślanka), 18. Piotr Owczarek, 6. Jakub Kołaczek (90+1, 13. Sebastian Kobiera), 14. Michał Wrzesiński, 7. Mateusz Lisowski - 9. Jean Franco Sarmiento (90+1, Damian Jaroń)

Żółte kartki: Bartosz Rymek 62, Maciej Wichtowski 70Daniel Choroś 54, Michał Zimmer 88, 89, Damian Jaroń 90+3

Czerwona kartka: Michał Zimmer (89, za drugą żółtą)