Remis Pogoni na inaugurację nowego sezonu

21:38, 30.07.2021 KS Aktualizacja: 21:39, 30.07.2021

Pogoń Siedlce zaczęła sezon 2021-22 od remisu 1:1 w Chorzowie.

Początek spotkania był dosyć optymistyczny dla Pogoni. Ruch próbował prowadzić grę, jednak to siedlczanie dochodzili do lepszych sytuacji. To zmieniło się po około 10 minutach. Najpierw znakomitą okazję miał Tomasz Foszmańczyk, a następnie Przemysław Szkatuła. Lewy wahadłowy chorzowskiego beniaminka okazała się skuteczny i zamienił na bramkę podanie Jakuba Siwka. Pogoniści długo nie mogli dojść do siebie po straconej bramce. Siedlczanie grali wolno i przewidywalnie. Do przerwy było 1:0 dla Ruchu. To był zasłużony rezultat.

Do drugiej połowy siedlczanie przystąpili bez zmian w jedenastce. W pierwszym kwadransie drużyna Bartosza Tarachulskiego częściej utrzymywała się przy piłce od rywali, ale grała zbyt wolno i przewidywalnie w ataku pozycyjnym, żeby stwarzać realne zagrożenie pod bramką Jakuba Bieleckiego. Po godzinie gry Bartosz Klebaniuk poradził sobie ze strzałem Michała Mokrzyckiego z dystansu. W 75 minucie Łukasz Janoszka groźnie uderzył z rzutu wolnego, młodzieżowiec w bramce Pogoni interweniował ze sporym wysiłkiem. Siedlczanie odpowiedzieli najlepiej jak mogli. Z prawej strony wrzucał Przybecki, a skuteczną główką popisał się Maciej Górski. To był praktycznie jedyny celny strzał Pogoni w meczu. W 82 minucie Daniel Szczepan uderzył mocno i niecelnie z ostrego kąta. Końcówka meczu nie przyniosła zmiany rezultatu, choć w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Foszmańczyk miał przed sobą pustą bramkę. Defensorzy Pogoni zrobili jednak w tej sytuacji to co do nich należało.

4 sierpnia Pogoń zmierzy się w Siedlcach z Olimpią Elbląg w ramach Pucharu Polski.

eWinner II liga: Ruch Chorzów – Pogoń Siedlce 1:1 (1:0)

Bramki: Przemysław Szkatuła 19 – Maciej Górski 76

Pogoń: 97. Bartosz Klebaniuk – 11. Wiktor Preuss, 19. Maciej Wichtowski, 3. Robert Majewski, 2. Krystian Miś (72, 5. Michał Kwiecień) – 7. Miłosz Przybecki, 6. Mateusz Piotrowski (72, 15. Eduards Viš?akovs), 14. Michał Kobiałka (61, 10. Marcin Kozłowski), 23. Franciszek Wróblewski (85, 17. Bartosz Rymek) – 56. Cezary Demianiuk (72, 9. Wojciech Trochim), 22. Maciej Górski