Mazovia testowała i zremisowała z III-ligowcem

22:29, 21.07.2021 KS Aktualizacja: 23:04, 21.07.2021

Mazovia Mińsk Mazowiecki zremisowała 1:1 z Błonianką Błonie. IV-ligowiec testował sześciu nowych piłkarzy.

W mecz lepiej weszła Błonianka, jednak optyczna przewaga nie znalazła przełożenia w celnych strzałach. Po około kwadransie spotkanie się wyrównało. W 21 minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Wojciech Wocial, jednak zabrakło mu precyzji. W odpowiedzi niecelnie uderzył Sebastian Czapa. Najgroźniejszy w szeregach niedawnego beniaminka III ligi był Dawid Jarczak. Po jednym z jego strzałów Mazę od utraty bramki uratował Dominik Pusek. Do przerwy było 0:0.

W 50 minucie mińszczanie objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Michał Rozbiewski trafił z głowy po zgraniu Mateusza Pędowskiego. Podrażniona Błonianka ruszyła do odrabiania strat, ale defensywa gospodarzy nie dała się zaskoczyć. W 67 minucie powinno być 2:0 dla drużyny Roberta Gójskiego. Rezerwowy Jakub Teodorski jednak nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Niewykorzystana okazja zemściła się w kolejnej ofensywnej akcji rywali. Dośrodkowana z prawego skrzydła piłka trafiła do testowanego Mateusza Omieciucha, który pewnym uderzeniem doprowadził do wyrównania. W końcówce gwiazdor Podlasia Sokołów Podlaski miał jeszcze dwie okazje, aby dobić Mazę, jednak żadnej z nich nie wykorzystał. Sparing zakończył się sprawiedliwym remisem.

Mazovia testowała sześciu piłkarzy. W tym gronie byli: Oliwier Jurczak (17 lat, Znicz Pruszków - juniorzy), Michał Markiewicz (21 lat, ostatnio wypożyczony z Pogoni Siedlce do Polonii Nysa), Eryk Rakowski (25 lat, Pogoń Grodzisk Mazowiecki) i Adam Niemyjski (24 lata, Almagro CF - Hiszpania). Poza nimi testom zostali poddani skrzydłowi - jeden z Polski, a drugi z Hiszpanii.

Z Mazovią latem pożegnali się Igor Krasznewśkyj (powrót do ojczyzny), Bartosz Malesa (Płomień Dębe Wielkie) oraz Janusz Nojszewski (Korona Kielce). Być może do Mińska Mazowieckiego powróci golkiper Mateusz Łysik (ostatnio Błonianka).

W najbliższą sobotę o 11:00 Mazovia zagra w Karczewie z Mazurem.

21.07.21, 18:30 - Mińsk Mazowiecki

Sparing: Mazovia Mińsk Mazowiecki - Błonianka Błonie 1:1 (0:0)

Bramki: Rozbiewski 50 - Omieciuch 69

Mazovia: Pusek (69 Sobolewski) - Jurczak (46 Staska), Rozbiewski (69 Górski), Jędrzejczyk (60 Grabek), Rakowski (46 Markiewicz) - Puciłowski (60 Budkiewicz), Słowik (46 Skobłow), Niemyjski (46 Pędowski), Wocial (46 Teodorski, 69 testowany II), Przyborowski (60 testowany I) - Bondara (60 Zatorski)

Sędzia: Sokołowski (Siedlce)

Żółte kartki: Niemyjski, Bondara, Puciłowski, Markiewicz - Jarczak